0 obserwujących
5 notek
1114 odsłon
194 odsłony

Czy warto założyć konto oszczędnościowe?

Wykop Skomentuj1

Wielu z nas zastanawia się często w co inwestować swoje pieniądze. Niektórzy oczekują ogromnych zysków na giełdzie, inni wybierają fundusze inwestycyjne z obiecywaną wysoką stopą zwrotu. Ale czasem zdarza się, że zamiast coś zarobić tracimy swoje oszczędności.

Większość banków ma swojej ofercie posiada konta oszczędnościowe. Czy posiadanie takiego konta jest w ogóle opłacalne? Większość z nich nie ma może powalającego procentu zwrotu, zazwyczaj jest to około 2% w skali roku. To nie daje porażających zysków. Lecz daje pewność, że takowy zysk na pewno będzie. Przeciwieństwem są wspomniane fundusze inwestycyjne i innego rodzaju produkty finansowe, których wybranie banki równie ochoczo sugerują swoim klientom.

Zatem. Zysk mimo, ze iski jest pewny i to bez żadnego ryzyka, a konto oszczędnościowe pozwala na wpłacanie swoich oszczędności za każdym razem, gdy chcemy to zrobić. Przeciwnie lokaty, które umożliwiają najczęściej wpłaty jednorazowe.
Często swoje oszczędności, wypłacić możemy bez prowizji tylko raz w miesiącu, co daje nam dodatkową motywację, by te pieniążki pozostawały na koncie i nie były z niego wyciągane.

To tak w skrócie, jak znajdę nieco więcej czasu niż ostatnio, to planuję rozwinąć temat w co i jak inwestować.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale