Blog
Oszczędzanie dla początkujących
Marek Kon
Marek Kon Korpoludek, ciułacz, analityk
0 obserwujących 5 notek 886 odsłon
Marek Kon, 12 listopada 2017 r.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe?

Wielu z nas zastanawia się często w co inwestować swoje pieniądze. Niektórzy oczekują ogromnych zysków na giełdzie, inni wybierają fundusze inwestycyjne z obiecywaną wysoką stopą zwrotu. Ale czasem zdarza się, że zamiast coś zarobić tracimy swoje oszczędności.

Większość banków ma swojej ofercie posiada konta oszczędnościowe. Czy posiadanie takiego konta jest w ogóle opłacalne? Większość z nich nie ma może powalającego procentu zwrotu, zazwyczaj jest to około 2% w skali roku. To nie daje porażających zysków. Lecz daje pewność, że takowy zysk na pewno będzie. Przeciwieństwem są wspomniane fundusze inwestycyjne i innego rodzaju produkty finansowe, których wybranie banki równie ochoczo sugerują swoim klientom.

Zatem. Zysk mimo, ze iski jest pewny i to bez żadnego ryzyka, a konto oszczędnościowe pozwala na wpłacanie swoich oszczędności za każdym razem, gdy chcemy to zrobić. Przeciwnie lokaty, które umożliwiają najczęściej wpłaty jednorazowe.
Często swoje oszczędności, wypłacić możemy bez prowizji tylko raz w miesiącu, co daje nam dodatkową motywację, by te pieniążki pozostawały na koncie i nie były z niego wyciągane.

To tak w skrócie, jak znajdę nieco więcej czasu niż ostatnio, to planuję rozwinąć temat w co i jak inwestować.

Opublikowano: 12.11.2017 00:37.
Autor: Marek Kon
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Oszczędzanie to bardzo niedoceniany element życia. Warto oszczędzać, aby czuć się bezpiecznie teraz i w przyszłości. Nie wszyscy jednak wiedzą jak to zrobić. Piszę, aby ułatwić zdobywanie wiedzy o oszczędzaniu. Moja strona www.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • To prawda, że każdy może mieć różne doświadczenia. Trzeba jednak zauważyć dwie rzeczy:...

Tematy w dziale