0 obserwujących
14 notek
19k odsłon
1801 odsłon

Jest bezpiecznie, jest spokojnie.

Wykop Skomentuj93

"Jest bezpiecznie, jest spokojnie" śpiewał kiedyś zespół Siekiera, a my nieświadomie przekonani o słuszności tych słów żyliśmy jak wolni od trosk i zmartwień, łudziliśmy się, że tak właśnie jest, bo tak być musi i jest nam to poczucie niezbywalnie dane.

Wspomnę krótko o Świętej Pamięci Andrzeju Karbowniku, którego zapewne większość z Was nie skojarzy. Andrzej, pseudonim w sieci "Weteran" (nieodżałowane forum.sportsboard.pl) to osoba, dzięki której w ogóle zacząłem pisać. Nie mama, nie tata. On, po jakimś meczu "Kazików" (GKS Kazimierz Płomień Sosnowiec, potem KP Polska Energia Sosnowiec, były zespół z ekstraklasy siatkarskiej) podszedł do mnie, i - ponieważ znał się z moim ojcem, zasugerował, że skoro często udzielam się na forum sportowym, powinienem spróbować pisać coś dłuższego niż komentarze. I zacząłem. Od zapowiedzi meczów, relacji z nich, wywiadów z zawodnikami. Potem była siatka.org, sportowefakty.pl i inne pierdoły. 

Andrzej został zamordowany, a w zasadzie ubity na śmierć przez jakichś pasożytów, którzy jak to się zdarza w każdym mieście - szukali zaczepki, a w efekcie zabili człowieka. To był 2010 rok. Z przykrością stwierdzam, że nie wiem czy zostali osądzeni, czy nie. Mam nadzieję jednak, że gniją w pierdlu z wszami na łbie.

Piszę o tym, ponieważ patrząc na to co się stało w Gdańsku na WOŚP-ie, gdy Paweł Adamowicz został raniony kilkukrotnie nożem, widzę śmierć, która w ogóle nie powinna mieć miejsca. Widzę i wiem, też to co pisze Jodi Picoult: "Jedyne potwory jakie znam, to ludzie". Polak Polakowi Polakiem. 

Mówiliśmy również, że przecież w takim kraju jak Polsce to generalnie nic nie grozi bo przecież wysadzają się tylko muzułmanie, tylko radykalni, a u nas to generalnie ich jest mało i w ogóle gdzie to w Polsce jakiś atak. Ale po tym ataku powinniśmy poddać mocno w wątpliwość naszą strefę komfortu i bezpieczeństwa. Powinniśmy sobie zadać pytanie: Czy faktycznie jestem bezpieczny? Jak zwykle powiemy: "Mądry Polak po szkodzie", po raz kolejny jesteśmy najbystrzejsi po fakcie. Szkoda tylko, że to wszystko - za cenę ludzkiego życia. Facet osierocił dwie córki i zostawił żonę, której nie dane było nawet się z nim pożegnać (była w podróży do Londynu). Przeglądając swoją tablicę i to co wrzucają ludzie, jestem zdumiony. "Dziki kraj", "nienawidzę tego kraju", "chciwość, hejt i zazdrość" - to tylko niektóre z wypocin spoconych z frustracji ludzi. Spoglądając szerzej, alternatyw na emigrację, przynajmniej w Europie może im braknąć. No chyba, że w grę wchodzą Malta albo Cypr. 

W czasie, w którym lekarze walczyli o życie prezydenta Gdańska, padło wiele słów, z różnych stron, wiele emocji pojawiło się na portalach społecznościowych, zorganizowano niesamowitą zbiórkę krwi, godną podziwu. Wyszedł Jerzy Owsiak i zrezygnował z kierowania WOŚP-em, moim zdaniem zbyt pochopnie. Jego sprawa. Powiedział jednak słowa niepotrzebne: 

"W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Nawet w tak tragicznym momencie nie stroni od polityki, ku mojemu zdumieniu. Słowa zupełnie nietrafione. Ludzie obwiniający go za tę tragedię powinni zamilczeć. a Owsiak przestać robić z siebie męczennika, bo nim nie jest. Hejt dotyczący jego osoby wylewał się na niego już wcześniej, on po prostu musi to przetrwa i przetrawić.

Lech Wałęsa skomentował to tak: "Słabi ludzie nie wytrzymują. Różnego rodzaju chorzy ludzie posuwają się do takich czynów. I to jest polityka winna i cały ten układ jest winny, że do takiej sytuacji dochodzą". Tak, ale noża nie wbił Kaczyński, Morawiecki czy Tusk ze Schetyną. Wbił go świr, człowiek którego nie powinno tam w ogóle być, bo powinien pierdzieć w pasiaki. 

To co po tragedii napisała Krystyna Pawłowicz w ogóle nie mieści mi się w normach przyjętych przez przyzwoitych ludzi: "Owsiak wzbudza w ludziach wielkie negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy, szerzenia nienawiści i hejtu, poniżania innych jak też z powodu finansowania z puszek działalności „pozamedycznej”, a przy tym swej arogancji, że powinien odejść. Od dawna kompromituje sobą samą ideę, jest zakłamany lżąc Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki. Owsiak musi odejść, bo skłócanie przez niego ludzi, szczucie na innych źle się skończy. Owsiak MUSI odejść. Dla dobra sprawy i bezpieczeństwa innych". 

Myślę, że Pani P. powinna przyłożyć ze dwa razy głową w ścianę, by klepki ułożyły się w inny, losowy ciąg, tym razem mniej irytujący i uniemożliwiający jej korzystanie z internetu. To samo dotyczy popularnego blogera: Matki Kurka (Nie naszej siatkarskiej strzelby), czyli Piotra Wielguckiego, który pisze: "Co roku hejter Owsiak szczuje ludzi przeciw sobie, co roku "dam dwa razy więcej, żeby PiS-dzielców szlag trafił". Twój owoc w Gdańsku promotorze Ruchu Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos, twój owoc!" 

Wykop Skomentuj93
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo