Blog
Z ułańskiej perspektywy
Paweł K. Janowski
Paweł K. Janowski historyk, teolog, publicysta
5 obserwujących 133 notki 137220 odsłon
Paweł K. Janowski, 30 czerwca 2017 r.

Jest Trump, jest duma

308 11 1 A A A

Jak podała PAP prezydent Stanów Zjednoczonych będzie miał wystąpienie na placu Krasińskich przed pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego. Donald Trump osobiście wybrał to miejsce. Dla nas jest oczywistym przekaz – symboliczna pochwała polskiego bohaterstwa, walki niezłomnej i realizacji marzeń o wolności. Wszyscy Polacy wiedzą, że Powstanie Warszawskie jest w naszych dziejach „oknem wolności”, przez które pokolenie Kolumbów, ich rodziców i dziadków, ujrzało Polskę Niepodległą. Dobrze, że prezydent Trump będzie przemawiał w towarzystwie Powstańców.

Przy okazji tej wizyty prezydent Andrzej Duda przypomniał, że Polska i Chorwacja będą współgospodarzami lipcowego szczytu Trójmorza - grupie 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej, położonych między Bałtykiem, Morzem Śródziemnym i Morzem Czarnym. „Pierwotny plan był taki, że szczyt będzie się odbywał we Wrocławiu, ale z uwagi na to, że okoliczności się zmieniły, jesteśmy zmuszeni, ze względów logistycznych i ze względów bezpieczeństwa przenieść ten szczyt państw Trójmorza do Warszawy”. Zwrócił uwagę, że pani prezydent Chorwaccji Kolinda Grabar-Kitarović, czując się współgospodarzem szczytu Trójmorza, zapraszała Trumpa i „poczyniła wiele starań w tym kierunku, żeby prezydent Donald Trump spotkał się w ramach inicjatywy Trójmorza z państwami Europy środkowej”. Te starania zostały uwieńczone sukcesem. Kolejny powód do radości dla naszej ojczyzny. Dzięki dobrej aktywności prezydenta Andrzeja Dudy i ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego Polska odzyskuje należne jej miejsce i staje się liderem regionu.

A tymczasem w zakamarkach Polski smutno. Szkoda, ale niestety trzeba to odnotować. Bezsenne noce przed towarzyszami z Platformy Wyborczej. Mózgi kierowników z okolic polskojęzycznych mediów pracują jak kombajny w czasie żniw. Zadanie jest jedno –  zepsuć wizytę prezydenta Donalda Trumpa w Polsce. Wymyślić jakieś aferki, oczernić Polaków, podstawić komuś nogę, rzucić w rząd medialnym zgniłym jajkiem. Fakenewsy już się robią. Współczuję serdecznie towarzyszom. Były trociny, ale paliwa z tego ani na 5 minut nie wystarczyło. Była udawana muzułmanka w pożyczonej chustce i też niewiele wyszło. Jak nie idzie, to nie idzie. I nie pójdzie.

Dlatego pan zarządzający masą upadłościową Platformy z tej okazji ogłosił kapitulację swej partii w nadchodzących wyborach samorządowych. Domyślałem się, że w nich drzemią wielkie pokłady ofiarności w imię wyższych… cyferek na koncie, ale żeby tak bezgranicznie oddać się w ręce kierowników z Brukseli. Cóż jednak zrobić, gdy rozkazy z biura politycznego Związku Postkomunistycznych Korporacji Rozbójniczych są takie, a nie inne. Pan Grzegorz Marzyciel ogłosił, że miasta, w których wygra Platforma przyjmą imigrantów. W imię grantów – zapomniał dodać.

Trzeba docenić jego szczerość. Tak, proszę Państwa. Strach pomyśleć, co opowiadałaby pani Ewa, o panu Donaldzie nie wspominając. Wspierajmy Grzegorza w jego działaniach i nagłaśniajmy plany polityczne jego partii. Niech Fejsbuki i Twittery, niech stacje radiowe i telewizyjne, nich gazety i słupy ogłoszeniowe cytują pana Grzegorza. Należy mu się. I Polsce należy się prawda o zamiarach masy upadłościowej o ładnej nazwie Platforma Wyborcza. Towarzysze z partii już stanęli na pierwszej linii frontu walki o poszanowanie dla ideologii hybrydowego islamu w naszej ojczyźnie. Prezydent Gdańska, który kiedyś ciągnął samolot Marcina P. i wciąż szuka po mieście swoich mieszkań, teraz chce przytulić uchodźców. Brawo, brawo.

Prezydent Poznania też szeroko otwiera ramiona dla „niepełnoletnich inaczej” z Aryki i Pakistanu. Barwo, brawo. Dajcie imigrantów i trochę grantów – wołają. Oby wszyscy Polacy usłyszeli ich wołanie w 2018 r. A my tymczasem cieszmy się, że w lipcu prezydent Donald Trump uhonoruje Polskę.


Dr Paweł Janowski

Redaktor naczelny miesięcznika „Czas Solidarności”

Felieton ukazał się w najnowszym wydaniu „Tygodnika Solidarność”

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Janowski

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @YENOM Dzięki serdeczne :-) Pozdrawiam
  • @444 Dzięki serdeczne :-) PJ
  • @NOWY123 Nie inaczej :-) Pozdrawiam serdecznie

Tematy w dziale Polityka