17 obserwujących
249 notek
149k odsłon
640 odsłon

Ścinki marcowe

zdjęcie z Facebooka (dodane przez Romana Turosa) - kocham Polaków za to poczucie humoru!
zdjęcie z Facebooka (dodane przez Romana Turosa) - kocham Polaków za to poczucie humoru!
Wykop Skomentuj4

Czasem coś spadnie z klawiatury, czegoś nie wezmą, zostanie... Słowem okruszki.

* * *

Drugi Appendix do mojego tekstu z Uważam, Rze(nie zmieściło się) http://uwazamrze.pl/2011/03/czytac-po-ludzku-czyli-elity-dla-leniwego-polaka/

Marszałek Stefan Niesiołowski czyta „O powstawaniu gatunków” Charlesa Darwina … znaczy miał czytać
- Panie Marszałku, to jak będzie z czytaniem Darwina?
 
- A wy od Wildsteina, Gmyza i Ziemkiewicza?
 
- My dla „Uważam”…
 
- Ale to przecież to samo! Nie będę rozmawiał z katolickim Volkischer Beobachter od Gmyza czy innym pisowskim Stuermerem Wildsteina!
 
- Ale chcieliśmy, żeby Pan dla Polaków…
 
- No to gratuluję panom samopoczucia. Piszcie sobie, co chcecie. W ogóle nic nie rozumiecie, jesteście niekompetentni, jesteście ignorantami. A poziom argumentacji w tym Waszym pisemku jest żałosny. Mamy najlepszą sytuację od Ottona III a wy przeszkadzacie! A poza tym Darwin uznałby kaczkę za wybryk natury, ptak a nielot, tym się zajmijcie, a nie atakowaniem rządu…
 
Redaktor Tomasz Wołek czyta „Myśli nowoczesnego Polaka”
- Proszę, panie redaktorze…
 
- Pisanie nie jest moją pasją. Polska jest moją pasją. Jeśli brzmi to pretensjonalnie, nic na to nie poradzę - tak jest. Wielu z nas czuje dziś gorycz i złość, ale też dumę. Takie są nastroje Polaków. Jest więc odpowiednia chwila, by publicznie porachować się ze swoim sumieniem - to nakaz indywidualny i pokoleniowy.
W ostatnich latach okoliczności sprzyjały nam, jak nigdy dotąd. Byłoby niewybaczalnym grzechem zmarnowanie tej historycznej okazji. Mądry patriotyzm każe nam dzisiaj podjąć wyzwania na dwóch krańcach politycznej i cywilizacyjnej batalii.
 
- Ale przepraszam, to nie jest Dmowski!
 
- Ależ to jest Maradona polskiej polityki. Pele i Garrincha politycznego eseju, Gerd Mueller skuteczności, biały Eusebio przenikliwości, Donald Franciszek Tusk i jego „Solidarność i Duma”. Panowie, młody Dmowski mógłby mu czyścić korki, tfuu… buty.
 
Tu notatki się kończą. Powietrze stało się zbyt gęste i lepkie, jakby ktoś rozlał oliwę. Z nadmiaru wilgoci pękł twardy dysk w kamerze.
 
* * *
 
Podobno Władzuchna chce posłać F-16 nad Tatry aby godnie pożegnać Adama Małysza. Takie doniesienia pojawiły się nawet naS24. Mój komentarz: a Marynarka Wojenna to pies? Na rozkaz Zwierzchnika Sił Zbrojnych flota powinna z Bałtyku popłynąć Wisłą do Małyszowej Wisły i oddać salwę. Pytanie czy z gazu rozweselającego a może z (kolorowych) bączków ministra Sikorskiego? Czekam na propozycje...
 
105.868
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale