93 obserwujących
656 notek
907k odsłon
  388   7

Dla @bazylego

Uwaga!

Długie - całe 13:59 minut


@Bazyli1969 napisał:

"(...) To smutne, bolesne i wkur..jące. Jednak w przypadku Ukrainy wolę takie nie przynoszące chluby podszczypywanki w zamian za to, aby w razie czego Ukraina wystawiła ze 20 brygad, które wraz z naszym wojskiem pójdą na Mińsk, Brześć, Homel, Kursk i Wołgograd. Tak to widzę". (https://www.salon24.pl/u/bazyli1969/1238033,slawa-ukrainie-tej-ukrainie#comment-22941940)

Powiedziała to osoba, która prawdopodobnie profesjonalnie była/jest związana z naukami historycznymi.

Ja mam inne refleksje związane z naszym wschodnim sąsiedztwem.

Jest budowany a w części już zbudowany mur na granicy z Białorusią. I z tego powodu jest mi raczej smutno niż wesoło, bowiem powstała fizyczna bariera pomiędzy Polską a naszym sąsiadem z którym w odpowiednim czasie mogliśmy - prowadząc suwerenną (a nie obcą) politykę - wejść w relacje dobrosąsiedzkie, przyjazne. Białoruś to był nasz naturalny historyczny partner.

Łukaszenka był jaki był ale przez bardzo długi czas potrafił utrzymać suwerenność swojego państwa i można było podjąć współpracę (wcześniej pogonić panią Borys i spółkę).

Teraz historyczna, polityczna Linia Curzona, została przypieczętowana fizycznym murem. Po części sami sobie zafundowaliśmy taki mur - słychać chichot historii.

A Pan @Bazyli ma nadzieję, że łasząc się do władz Ukrainy, załatwimy jakieś swoje sprawy. Jak to czytam to zastanawiam się czy to pisze osoba z rocznika 1969 czy jakiś gimnazjalista.


ps.

Jakoś przypomniał mi się świetny film - tragikomedia "Zezowate szczęście" Andrzeja Munka z niezapomnianą rolą Bogusława Kobieli jako Piszczyka. Piszczyk nie wiedział jaką postawę przyjąć więc przyjmował jakie mógł i wykrzykiwał:

- „Niech żyje Marszałek Śmigły-Rydz!”,

- „Wodzu, prowadź na Kowno!”,

- "Żydzi na Madagaskar",

- " ONR walczy, ONR czuwa, ONR Polskę wykuwa!"

- „Precz z sanacją!".


Bazyli ma zawołanie:

- "Na Mińsk, Brześć, Homel, Kursk i Wołgograd".

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale