10 obserwujących
153 notki
160k odsłon
3133 odsłony

Ministerstwo Nauki finansuje nielegalne eksperymenty na obywatelach Polski.

Wykop Skomentuj18

Prawie dwa tygodnie temu, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbył się dwudniowy, międzynarodowy kongres p.n. "Problemy współczesnej polityki. Konflikty zbrojne i terroryzm". Wzięli w nim udział m.in. Minister Obrony Narodowej - Antoni Macierewicz i Minister Spraw Zagranicznych - Witold Waszczykowski. W sesji pytań do prelengentów minister Macierewicz otrzymał pytanie nt. swojej wiedzy nt. nielegalnych eksperymentów z broniami elektromagnetycznymi przeprowadzanych na mieszkańcach Polski, jak również na temat strategii państwa mającej na celu zabezpieczenie obywateli przed tego typu praktykami. Link do pytania i odpowiedzi:

http://www.dailymotion.com/video/x3xrghv_pytanie-od_news

Pan minister przyznał, że od kilkunastu lat dochodzą do niego sygnały niewykluczające stosowania takiego procederu - szczególnie na terenach województwa dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Poinformował, że trwają dokładniejsze analizy i za pół roku będzie można powiedzieć coś więcej.

Po zrelacjonowniu tej sytuacji przez TVN24 zaczęła się jazda na PiS i Macierewicza, w wykonaniu przeróżnych manipulatorów, idiotów czy zwykłych ignorantów, że opowiada o cudach rodem ze Star Treka. Ot choćby jeszcze i dziś rano w audycji w radiowej "3" pan europoseł Kalinowski szydził coś o "pisowskich bombach elektromagnetycznych". Cały ten chór idiotów i ignorantów nawet nie zadał sobie trudu żeby się dowiedzieć co to jest broń elektromagnetyczna, jak się ją stosuje, jakie wywołuje skutki, itp. Pozostali w towarzystwie własnej głupoty, z wyobrażeniem: "broń elektromagnetyczna = lord Vader i spółka".

Tymczasem gdyby, weszli w temat głębiej znaleźliby oręż do krytyki PiS. 

Otóż w 2014 roku, kierowane przez Lenę Kolarską-Bobińską (z ramienia rządu PO-PSL) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdziło 6-letni program strategiczny p.n.: „NOWE SYSTEMY UZBROJENIA I OBRONY W ZAKRESIE ENERGII SKIEROWANEJ”.

Program ten, którego szacunkowa wartość to ok. 400 mln zł, jest realizowany przez jednostkę podległą Ministerstwu NiSW - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Link do tekstu programu na stronie NCBiR:

http://www.ncbr.gov.pl/gfx/ncbir/userfiles/_public/obronnosc/2_ps_2015/program.pdf

Cele szczegółowe programu:

Celami szczegółowymi programu jest opracowanie nowych systemów uzbrojenia i obrony z zakresu energii stosowanej, w szczególności:

  • impulsów dział elektromagnetycznych;
  • mikrofalowej broni obezwładniającej (broń stosowana bezpośrednio przeciwko pojedyńczym ludziom lub tłumom);
  • metod i sposobów ochrony i obrony przed impulsami HPM (High Power Microwave);
  • infrastruktury badawzej w zakresie nowych technologii związanych z generatorami do wytwarzania wysokomocowych impulsów HPM, HPRF, HFDF, technologii materiałowych związanych z ochroną i obroną, aparatury pomiarowej;
  • badań i symulacji skutków oddziaływania impulsów HPM;
  • laserowych systemówbroni skierowanej energii, laserowych systemów broni nieśmiercionośnych.

Niektóre oczekiwane wskaźniki realizacji programu to zaprojektowanie i zbudowanie m.in.:

  • urządzeń generujących promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie częstotliwości 0-100 Hz, rzędu 1KHz - 1000 MHz oraz w paśmie mikrofalowym (1GHz-300GHz),
  • systemów broni parzacej o zasięgu od 1km do 5 km,
  • systemów laserowych o zasięgu 1km-6km,
  • absorberów tłumiących promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie 100Hz-60GHz.

W czerwcu 2015 r. odbył się pierwszy konkurs - w ramach ww. programu - na wybór wykonawców projektu p.n.: ,,Badania i Symulacje Skutków Oddziaływania Impulsów HPM".W ramach konkursu wybrano wniosek konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Wrocławska z członkami: Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Wojskowa Akademia Techniczna, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, PIT - RADWAR s.a. oraz QWED s.a.

http://www.ncbir.pl/gfx/ncbir/userfiles/_public/obronnosc/2_ps_2015/lista_wnioskow_pozytywnie_ocenionych_pod_wzgledem_formalnym_2-ps-2015.pdf

A teraz kluczowa informacja fragment zalinkowanego wyżej tekstu programu (str. 13-14):

"Bardzo ważną kwestią, jeżeli chodzi o zastosowanie broni wykorzystującej energię skierowaną bedzie wymóg przeprowadzenia odpowiednich badań oraz testów. W państwach, w których technologia broni nieśmiercionośnej została opracowana, konieczne było przeprowadzenie testów na ludziach. Także w Polsce w związku z wdrożeniem nowoczesnej technologii bedzie to nieuniknione. Trzeba zatem podkreślić, iż w chwili obecnej polski system prawny nie uregulował skutecznej ochrony uczestników badań naukowych przed pokrzywdzeniem i wykorzystywaniem..."

Mamy więc do czynienia z potwierdzeniem z ust twórców programu faktu nielegalnych, utajnionych przed dotkniętymi testami i co najważniejsze szkodliwymi dla będących obiektami prób osobami.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale