0 obserwujących
1 notka
25k odsłon
258 odsłon

Bedą wybory!

Wykop Skomentuj5

Będą wybory!

Wybory będą, nawet dwukrotnie: pierwsze jeszcze zimą, które wygra obecna opozycja. PiS pójdzie do nich samodzielnie, być może je wygra, uzyskując najwięcej głosów, ale zbyt mało, by utworzyć rząd większościowy. Z obecnych koalicjantów PiS-u do Sejmu wejdzie jeszcze Solidarna Polska – gowinowcom to się nie uda (zresztą niektórzy przejdą wcześniej do PiS-u). Jednak bezwzględną większość głosów dostanie obecna opozycja jako całość i to ona dostanie misję stworzenia rządu (np. Budka premierem).

Będzie oczywiście próbowała stworzyć rząd i tu są dwie możliwości: albo to się nie uda, albo uda. Raczej nie uda się, ponieważ koalicję będzie musiało stworzyć zbyt dużo partii, w tym Konfederacja, której w koalicji z Lewicą nie mogę sobie wyobrazić. Negocjacje koalicyjne będą trwały długo, tak długo, że będziemy mieli ich dość, bo rozwiązywanie problemów będzie leżało odłogiem. Jeżeli natomiast nawet się uda to ten rząd przetrwa maksymalnie 6 miesięcy, z tego samego powodu: będą w jego łonie zbyt duże rozbieżności, najbardziej oczywiście w sprawie podziału fruktów.

I wtedy okaże się, że konieczne są kolejne wybory: może jeszcze latem 2021 roku, w których PiS, wystartuje znowu samodzielnie będzie postrzegany jako jedyna partia mogąca zaprowadzić ponownie ład i porządek, czyli wygra je większością pozwalającą na samodzielne rządzenie, może nawet przez kolejne 2 kadencje. I to jest recepta Prezesa na te wszystkie złowrogie dla PiS-u wróżby, że trzeciej kadencji nie będzie. Rzeczywiście nie będzie, ale będą następne dwie kolejne po antrakcie rządów obecnej opozycji, która te dwie kadencje w ten sposób PiS-owi zapewni.

A co z ziobrystami i gowinowcami? Mądrzejsi tylnoszeregowcy ukorza się i przejda do PiS-u. Reszta będzie wegetowała na obrzeżach polityki w partiach kanapowych. A co może sprawić, że ten scenariusz się nie ziści? – wyłącznie totalna kapitulacja obu tych ugrupowań i całkowita zgoda na warunki PiS-u.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka