0 obserwujących
4 notki
3474 odsłony
334 odsłony

Trump najpierw podpuszczał frajerów a teraz się ich wypiera.

Wykop Skomentuj19

W wydanym oświadczeniu Trumpa możemy usłyszeć następujące słowa:
     "Żaden z moich prawdziwych zwolenników nie mógłby nigdy poprzeć motywowanej politycznie przemocy, żaden mój prawdziwy zwolennik nie mógłby zlekceważyć organów ścigania ani naszej amerykańskiej flagi, nie mógłby też grozić innym ani ich nękać. Jeśli robisz jedną z tych rzeczy, to nie jesteś moim zwolennikiem, tylko atakujesz nasz kraj, nie można tego tolerować"


     Kim są ofiary śmiertelne wśród protestujących szturmu na Kapitol?
-Ashli Babbitt z San Diego, 35 lat - od wielu lat zwolenniczka Trumpa aktywnie wspierająca go w mediach społecznościowych

-Benjamin Phillips z Pensylwanii, 50 lat - jeden z organizatorów protestów, założyciel serwisu społecznościowego dla zwolenników Trumpa

-Kevin Greeson z Alabamie, 55 lat - według oświadczenia rodziny "Kevin był zwolennikiem prezydenta Trumpa i uczestniczył w wydarzeniu 6 stycznia 2021 r., aby okazać swoje poparcie."

-Rosanne Boyland z Georgia 34 lat - zwolenniczka teorii QAnan której to zwolennicy wyrażają mocne poparcie dla Trumpa

Po za tym aresztowano już 80 osób z których wszyscy od wielu lat są gorącymi zwolennikami Trumpa i bardzo mocno go wspierają.

    Trump ich oszukał i podburzył fałszywymi oskarżeniami, a teraz kiedy grozi mu odpowiedzialność karna wypiera się tych ludzi i zwala na nich całą odpowiedzialność za to co się stało. Trump teraz mówi że ich nie zna i że to nie są jego wyborcy ale pod Kapitol zostali zwiezieni jego najgorliwsi fani z całego USA. Cztery osoby zapłaciły życiem a wielu poniesie ciężkie konsekwencje tego co zrobili w imię człowieka który nimi gardzi i perfidnie ich oszukał.
    Trump swoją czteroletnią prezydenturą i swoją retoryką oraz swoimi haniebnymi działaniami pogrzebał dorobek partii Republikańskiej. Teraz przez dekady Republikanie będą tymi którzy wspierali uzurpatora który chciał siłowo przejąć władze w USA. Ten bagaż oraz rozłam w ocenie tego co się stało, uniemożliwi wygrania jakichkolwiek ważniejszych wyborów w USA przez najbliższe kilka kadencji.
     Tak to się kończy jak zachowuje się lojalność wobec osób które swoje działania opierają na fałszu i machlojkach, bo na kłamstwach nie da się zbudować nic solidnego a jedynie buduje się iluzje która prędzej czy później musi zderzyć się z rzeczywistością.

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale