0 obserwujących
27 notek
8267 odsłon
  271   0

Wizerunkowy upadek Polski. Za chwile oskarżą nas o torturowanie uchodźców.

   Wczoraj "Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał środki tymczasowe i nakazał Polsce oraz Łotwie zapewnić migrantom koczującym na granicy z Białorusią wodę, żywność, opiekę medyczną i, jeśli to możliwe, tymczasowe schronienie."

https://tvn24.pl/polska/usnarz-gorny-migranci-na-polsko-bialoruskiej-granicy-europejski-trybunal-praw-czlowieka-wydal-srodki-tymczasowe-5330761


   Jak na razie nic nie wiadomo aby Polska zastosowała się do orzeczenia Trybunału i słuchając słów Morawieckiego należy się spodziewać że Polska do tego orzeczenia najprawdopodobniej się nie zastosuje. Należy tu dodać że za czasów Pis Polska notorycznie ignoruje wyroki różnych międzynarodowych Trybunałów. Warto dodać że ci uchodźcy najprawdopodobniej byli już na terytorium Polski a potem zostali z powrotem wypchnięci na stronę Białoruską przez Polskie służby mundurowe.

    Wielu prawników zwraca uwagę że Polska Straż Graniczna obecnie łamie

Konwencja w sprawie zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania.

Niewykonanie orzeczenia Europejski Trybunał Praw Człowieka spowoduje w przyszłości oskarżenie tych żołnierzy, ich dowódców oraz Polski Rząd o łamanie z premedytacją tej konwencji. Nie dość że Zachodnie sądy nie uznają już Polskich sądów za niezawisłe (nikt nas już nie uważa za państwo w pełni demokratyczne) to teraz oskarży się nas o celowe torturowanie i poniżanie uchodźców.

    Politycy Pis myślą ze jak kontrolują Polskie sądy to są bezkarni i wszystko im wolno ale tak nie jest. Jeżeli doprowadza oni do tragedii to będą oni ścigani przez sądy międzynarodowe i historia ich zapamięta w gronie zbrodniarzy a nie bohaterów. Cywilizowany świat już dawno zrozumiał że: nie można usprawiedliwiając się przestrzeganiem prawa doprowadzać do tragedii ludzkich i każdy kto usprawiedliwiając się w ten sposób doprowadza do tragedii jest traktowany jako zbrodniarz a nie bohater.

    Polscy żołnierze przez kilka stuleci dbali o swój honor i mieli bardzo wysoki prestiż nie biorąc udziału w niehonorowych działaniach i aż płakać się chce jak się widzi jak obecnie na rozkaz partyjnych, honor Polskiego żołnierza jest teraz tarzany w szambie. Na wszystkich misjach pokojowych w którym brał udział Polski żołnierz cieszył się on dużym szacunkiem miejscowej ludności a teraz będzie traktowany jak partyjny bydlak który na rozkaz prezesa odcina garstkę uchodźców od jedzenia i picia.

     Prestiż (wizerunek) buduje się bardzo długo ale bardzo szybko można go zepsuć. Polska przez 25 lat była stawiana jako wzór przemian gospodarczo-społecznych z państwa komunistycznego w nowoczesną demokrację, jednak nastała "dobra" zmiana i nikt nas już nie wskazuje jako wzór który można by naśladować.

    Partia rządząca postanowiła się ścigać z reżimem Łukaszenki kto jest bardziej brutalny i bezduszny. Najgorsze jest to że być może Łukaszenka się ugnie (nawet w celach propagandowych) i przyjmie tych uchodźców a w świat pójdzie opinia że Polski rząd jest bardziej brutalny i bezwzględny od Łukaszenki.

    Rządy Pis kiedyś przeminą ale Polacy jeszcze długo będą się wstydzić i płacić wysoką cenę za ich głupie decyzje.

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale