Polakzwykly Polakzwykly
106
BLOG

Akcyzy nie można obniżyć ale wydać 1,6 mld na mur widmo to już nie ma problemu.

Polakzwykly Polakzwykly Polityka Obserwuj notkę 11

Chociaż będący w opozycji Kaczyński twierdził że jakby on rządził to by obniżał ceny paliwa po przez obniżenie akcyzy, to Kaczyński jako prezes wszystkich prezesów który ma teraz realną możliwość obniżenia akcyzy aby ulżyć portfelom obywateli, teraz twierdzi że nie jest to dobry pomysł ponieważ trzeba dbać o dochody Państwa. O dochody obywateli już nie trzeba się martwić, sami sobie wybrali taką władze i teraz muszą za to płacić.

Dochody Państwa z akcyzy w 2019 to około 34 mld zł

https://www.money.pl/gospodarka/wplywy-z-akcyzy-od-paliw-nizsze-od-wzrostu-sprzedazy-resort-tlumaczy-to-zwrotami-podatku-6517384142079617a.html

Są takie tematy jak dopłacanie do TVP 2 mld rocznie aby głosić społeczeństwu propagandę partyjną (za Tuska nie trzeba było nic dopłacać na telewizję) czy chociażby chybione inwestycje jak w Ostrołękę (1 mld strat) i wszelkiej inne partyjne fundusze w które jak pokazują kontrole NIK wsiąkają kolejne miliardy.

Teraz ktoś musi wytłumaczyć prezesowi że rządzenie to nie tylko dbanie o przychody Państwa (czyli zdzieranie z obywateli jak najwięcej) ale to też kontrola wydatków które Państwo ponosi. Jeżeli uciął by te wszystkie pisowskie dotacje dla swoich i straty spowodowane ich nieudolnością to bez większych problemów dla budżetu można by znacząco obniżyć akcyzę a być może całkowicie z niej zrezygnować aby dbać również o przychody i dobrostan obywateli. Jak to się mówiło kiedyś, pieniądze by były ale trzeba przestać kraść.

Kaczyński mówi że nie można obniżyć akcyzy jednocześnie lekka rękom wydaje 1 mld 600 mln zł na płot na granicy Polsko-Białoruskiej co ważne bez żadnych procedur przetargowych, bez żadnej bezpartyjnej kontroli i z zakazem pisania o szczegółach o tej inwestycji przez dziennikarzy. Teren budowy będzie zamknięty w promieniu 200 metrów a pisanie o szczegółach budowy będzie traktowane jako zdradę tajemnicy Państwowej.

Pamiętacie Państwo mieszkania+, elektryczne samochody Morawieckiego, Centralny Port Lotniczy czy respiratory Szumowskiego?

Pieniądze na te inwestycje gdzieś wsiąkły a nic wiele za nie nie zrobiono.

Najlepszym przykładem są respiratory Szumowskiego. Pandemia nas zupełnie zaskoczyła, ponieważ partia zamiast przez pierwsze parę miesięcy kiedy wiadomo było o zagrożeniu zacząć przygotowywać służbę zdrowia, zajęta była wpompowywaniem miliardów do TVP. W efekcie Polacy zostali bez respiratorów czy maseczek. Partyjni zamiast ratować sytuacje to zaczęli robić dobre interesy i zaczęło się kombinowanie jakby to na maseczkach czy respiratorach zarobić. Szumowski zamówił u dostawcy flaków 1200 respiratorów po 400 tys zł sztuka kiedy koszt respiratora to około 100 tys zł. Wypłacono wielomilionowe zaliczki a respiratorów dostarczono kilkadziesiąt i to większość niezdolnych do użytku. Kasa przepadła a respiratorów nie widzieliśmy i wszystko zgodnie z pisowskim prawem. Po dobrej zmianie mogą wsiąkać setki milionów i wszystko legalnie, nikt nie ponosi za to odpowiedzialności.

Z murem będzie tak samo, wsiąknie 1,6 mld zł a na granicy postawią jakąś atrapę którą uchodźcy z łatwością będą przekraczać.

Granica z Białorusią to 418 km z tym że spora jej część to rzeki. Część lądowa to 187 km. Jeżeli wybudują płot jedynie na części lądowej to wychodzi 8,8 mln zł za km. Jeżeli ufortyfikują całą granice to wychodzi 4 miliony zł za km. Dla porównania płot budowany przez Łotyszy wychodzi trochę ponad 1 milion zł za km a budowany przez Litwinów 1,35 mln zł. Węgrzy w których również jak u nas partia przewodnia może wydawać środki budżetowe bez kontroli koszt ogrodzenia to 3,4 mln zł za km.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27695567,patrzac-na-inne-ploty-fortecy-europa-ten-polski-bedzie-z-rozmachem.html#s=BoxOpImg3

Jak widać partia nie przejmuje się wydatkami Państwa ponieważ to nie partia będzie płacić za ich pomysły, zapłaci obywatel.

1,6 mld zł to około 5% dochodu z akcyzy paliw w 2019, gdyby budowano ogrodzenie tymi samymi kosztami co w innych Krajach to już można by kilka procent z akcyzy na paliwa zmniejszyć. Zyskał by obywatel Państwo by nie straciło ale partia była by poszkodowana bo partyjni na budowie tego muru sporo zarobią.

Polakzwykly
O mnie Polakzwykly

Polska to Ojczyzna i dom wszystkich Polaków, nie tylko tych wybranych.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka