0 obserwujących
34 notki
9294 odsłony
  116   0

Ta kobieta nie musiała umierać, w innym Kraju nie straciła by życia.

     Stało się to co prędzej czy później musiało się stać i co będzie się jeszcze w Polsce wielokrotnie powtarzać, dopóki nie poluzujemy prawa aborcyjnego.

     Trzydziestoletnia kobieta w 22 tygodniu ciąży trafia do szpitala i lekarze wykrywają wadę płodu jednak dziecko wciąż żyje. Następnego dnia badania pokazują że płód obumarł ale interwencja operacyjna usunięcia martwego płodu jest zbyt późno i kobieta umiera.

     W Polsce mamy najsurowsze prawo aborcyjne w Europie pozwalające na aborcje jedynie kiedy zagraża to życiu kobiety lub ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. Problem polega na tym że nie zawsze da się ustalić z całą pewnością czy wadliwy płód zagraża życiu kobiety czy też nie i tak najprawdopodobniej było w tym przypadku. Stwierdzono wadę płodu ale lekarze nie wiedzieli na ile płód zagraża życiu kobiety.

    Teraz mamy tłumaczenie Suskiego że:

"- I niestety wciąż czasem przy porodach kobiety umierają. To nie jest rzecz, która się nie zdarza, choć nikomu tego nie życzymy, ale z całą pewnością nie ma żadnego związku z jakąkolwiek decyzją Trybunału"

Owszem kobiety czasami umierają w czasie ciąży ale w tym konkretnym przypadku gdyby podobna sytuacja wydarzyła się przed wyrokiem TK to by tą ciąże usunięto wcześniej i z dużą dozą prawdopodobieństwa bez uszczerbku na zdrowiu fizycznym kobiety. Ta śmierć jest konsekwencją decyzji Trybunału Konstytucyjnego która to ta kobieta przypłaciła życiem. To nieodpowiedzialne decyzje doprowadziły do osierocenia dziecka i do podwójnej tragedii tej rodziny. W każdym innym Kraju Europejskim tą kobietę by uratowano.

     "Zdaniem Fogla w sprawie tej nie ma wątku politycznego."

Komu partia chce wciskać takie kity? Wszyscy wiemy kto zasiada w Trybunale Konstytucyjnym, w większości są to politycy pis wiernie oddani partii. I wszyscy wiemy kto gotuje prezesowi Kaczyńskiemu obiadki. Odkąd Pis wsadził do TK politycznych popleczników odtąd każda decyzja Trybunału jest polityczna.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale