Polakzwykly Polakzwykly
168
BLOG

Czy Kamiński i Wąsik są dobrymi katolikami i dostąpią zbawienia?

Polakzwykly Polakzwykly Polityka Obserwuj notkę 40

Politycy PIS często powołują się na wartości Chrześcijańskie, a wręcz twierdza że będą bronić wiary katolickiej w Europie. Pytanie jest więc jak politycy PIS odnoszą się do nauk kościelnych?

Czy to co zrobili Kamiński i Wąsik w stronę Leppera było zgodne z prawami ludzkimi, czy może było złamaniem prawa, pozostaje do rozstrzygnięcia sądom. To czy powinni za to odbywać karę wiezienia, czy ułaskawienie Dudy ich uniewinnia, to też jest sprawa naszych ludzkich osądów. Ale jak te uczynki mają się do nauk kościelnych? Czy Kamiński i Wąsik są dobrymi katolikami i dostąpią zbawienia?

Co do Kamińskiego to jest on ateistą i zapewne takich pytań sobie nie zadaje, chociaż będąc w partii gdzie na sztandarach jest wiara Katolicka powinien chociaż trochę do tej wiary się dopasować.

Natomiast Wąsik to zadeklarowany gorliwy katolik, często się modli i występując w telewizji Trwam deklaruje swoją głęboką wiarę.

Czy więc Kamiński i Wąsik zgrzeszyli?

Popatrzmy więc do Rachunku Sumienia w dziale Grzechy Wobec Bliźniego. 

https://zarzecze.przemyska.pl/parafia/spowiedz/rachunek-sumienia/

Jest tam napisane:

- Nosić w sercu gniew i nienawiść, żyć w niezgodzie bez podejmowania prób pojednania, żywić w sobie ducha zemsty i odwetu

- Znieważać ludzi epitetami, przekleństwami, gestami, czynami

- Szargać opinię drugiej osoby przez obmowy, plotki, posądzenia, podejrzenia, oszczerstwa, donosy

- Nie odwoływać niesłusznych zarzutów, nie naprawiać szkód moralnych i materialnych

-„Wykańczać” swoich przeciwników lub ludzi niemiłych, wykorzystując swoje stanowisko, znajomości itp4


Kamiński i Wąsik z premedytacją manipulowali i oczerniali Leppera wykorzystując swoje stanowisko, popełniając tym grzechy ciężkie. I żeby było jasne, nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem Leppera. Dla mnie był on osobą kontrowersyjną i zapewne miał on sporo na sumieniu ale nie ma żadnego dowodu, że Lepper kiedykolwiek brał udział w jakiejkolwiek korupcji. Insynuacje i manipulacje że Lepper brał na lewo jakieś pieniądze są więc grzechem oczerniania.

Grzeszenie jest rzeczą ludzką, każdy czasami grzeszy. Jednak popełnienie grzechu to nie koniec świata, Katolicy wierzą że Bóg dał człowiekowi możliwość rozgrzeszenia ale muszą zostać spełnione pewne warunki. Nie wystarczy jedynie się wyspowiadać i po sprawie.

Oto 5 warunków dobrej spowiedzi świętej:
1. Rachunek sumienia
2. Żal za grzechy
3. Mocne postanowienie poprawy
4. Szczera spowiedź
5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu.


Czy Kamiński i Wąsik żałują za swoje grzechy? Czy mają mocne postanowienie poprawy? Czy zadośćuczynili Bliźniemu?

Co z wartościami Chrześcijańskimi na które tak mocno odwołuje się PIS? Czy politycy PIS potępiają te grzechy czy może je wychwalają i wkładają na swoje nowe sztandary?

Komu służą politycy PIS, Bogu czy Szatanowi?

Polakzwykly
O mnie Polakzwykly

Polska to Ojczyzna i dom wszystkich Polaków, nie tylko tych wybranych.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka