3 obserwujących
19 notek
83k odsłony
349 odsłon

Najnowszy sondaż. Czy Tusk nie powinien wracać do krajowej polityki? Zdania podzielone.

Wykop Skomentuj32

W pewnym sensie ten sondaż odzwierciedla utrzymujące się wciąż podziały po obu stronach politycznego muru, którego zburzenie jest niemożliwe, a wręcz nie do pomyślenia dla kogoś, kto interesuje się na bieżąco sceną polityczną w Polsce. Powrót bowiem Tuska do krajowej polityki, może jedynie zwiastować zaostrzenie konfliktu politycznego, aniżeli podjęcie jakiejkolwiek próby, która niby mogłaby doprowadzić do jego rozwiązanie przy wspólnym stole, gdzie zwaśnione strony toczącego się sporu politycznego pokusiłby się o zainicjowanie otwarcia nowego rozdziału w polskiej polityce. 

Znając Tuska będzie on w sumie dążył do prowadzenia działań na dwóch frontach politycznych. Na jednym z nich może po cichu próbować na dobre wyeliminować z polityki Grzegorza Schetynę. Na drugim z nich może z kolei prowadzić otwartą wojnę o powrót do władzy PO z obecnie rządzącą koalicją. Co z tego może w rzeczywistości wyniknąć? 

Trudno powiedzieć, aczkolwiek - biorąc pod uwagę ostatnio dość znaczące wpadki PiS-u - obie partię są narażone na utratę części swoich wyborców. Na dodatek mamy też nową partię Biedronia o szumnej nazwie "WIOSNA", która będzie na wszelkie sposoby utrudniała życie politykom zarówno PiS jak i PO. Co prawda, duże obawy o przepływ elektoratu powinna tutaj raczej mieć PO, bo to jej cześć wyborców może podczas najbliższych wyborów europejskich - jak i parlamentarnych - udzielić poparcia nowo powstałej partii politycznej. Z drugiej jednak strony, taki scenariusz nie byłby dla konserwatystów wcale zły, bo rozproszenie głosów po stronie ław opozycyjnych, spowodowałoby spadek poparcia dla partii Grzegorza Schetyny. Tym samym PO nie byłaby w stanie osiągnąć satysfakcjonującego dla siebie wyniku, który uniemożliwiłby PiS samodzielne rządy w kolejnej kadencji parlamentarnej. Oczywiście pod warunkiem, jaki wynik osiągnęłyby pozostałe partie polityczne jak np. PSL, SLD czy Kukiz15? I, czy w ogóle .Nowoczesna przekroczyłaby pięcioprocentowy próg wyborczy? 

Link do sondażu:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-czy-donald-tusk-powinien-odejsc-z-polityki/ly3v181?fbclid=IwAR1qzhyIS6Cg128l4ZQ30ZFICPwhYJdbkEOFqSuHmEs1wTqX3F_C1oP5qEQ
Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka