12 obserwujących
596 notek
694k odsłony
  165   1

Polacy mają "odwalać" robotę za polityków? Moje zdecydowanie "nie" szukania frajerów!!

Sądzę, że to, co zaraz napiszę, przeszło wszelkie granice. Oczywiście, to z czym zamierzam polemizować. Od dawna uważałem, że politycy to taka grupa społeczna, która ma Polaków za głupków, ale czasami poziom ich indolencji czy wręcz głupoty uważam za porażający. Jednym z takich przykładów jest wicemarszałek Sejmu P. Zgorzelski. W jednym z wywiadów wyszedł on z zaskakującą tezą (co do słowa mogę się mylić, ale kontekst pozostanie ten sam), że Polacy mają zabrać się do roboty, aby odsunąć PIS od władzy. To były zdania bodajże w głównym nagłówku wywiadu, ale wystarczyły one, aby poznać intencje nie tylko polityka PSL, ale i także całej opozycji; w głównych przekazach w sumie niczym się nie różnią.

Najbardziej zastanawia mnie fakt, co oznaczałoby twierdzenie, że Polacy mieliby wziąć się do roboty. Bo przecież jesteśmy mimo wszystko bardzo pracowitym narodem. Ale wiadomo, o co chodziło. Nie wiem czy emocje nie wezmą górę, ale postaram się podejść do tego z rozwagą. Otóż na pierwszy rzut oka widać, że politycy mają Polaków za naiwniaków, którzy łykną wszystko, co im się powie. Otóż w niektórych sprawach faktycznie tak jest, ale nie ujednolicajmy ogółu społeczeństwa do bandy tępaków i idiotów. W tym przypadku cała taktyka opozycji polega na wywołaniu kolejnego sporu także poprzez słowo wypowiedziane do rządzących, co spowodowałoby reakcję społeczeństwa. Oczywiście negatywną. Wzburzenie społeczne będzie potrzebne opozycji do kreowania sytuacji chaosu, grozy i kompletnej niekompetencji, co wraz z pogarszającą się sytuacją ludzi, powinno idąc tym tokiem myślenia spowodować utratę władzy przez PIS i przejęcie jej przez opozycję. Do tego jest jeszcze bardzo daleko. Ale gdyby tak się stało, opozycja przejęłaby władzę w białych rękawiczkach, bez wysiłku, wszystko odwaliliby za nią Polacy. Nie jest to oficjalnym przekazem, ale nie sądzę, że taka taktyka nie przewinęła się w zakulisowych rozmowach. 

Ale ja na odpowiem krótko: nie i jeszcze raz nie!!Nie wezmę się do roboty tylko po to, abyście przejęli władzę i dlatego, bo nudzi wam się w opozycji i gdzieś chcecie więcej zarabiać, bo teraz nie macie dostępu. Nie wezmę się do roboty, bo to jest wasza rola, wasz obowiązek wobec wyborców, aby swoimi propozycjami przekonać społeczeństwo, że warto na was oddać głos. Że wasze propozycje są odpowiedzią na palące problemy Polski. To wy maci wysilać mózgi w tej kwestii, a nie my. Jeśli chcecie łatwego i większego zarobku i bycia u władzy, to spróbujcie gdzie indziej. Albo odejdźcie z polityki skoro macie taką taktykę. I nie wezmę się do roboty, bo zamiast nas, Polaków nawoływać do tego, lepiej sami zakaszcie rękawy i róbcie coś dla Polski. Czas kiedy zasiadacie w Sejmie czy Senacie, to czas pracy dla kraju, nad dobrymi pomysłami. Dlatego radzę wam pracować uczciwie, a nie chodzić po mediach i zbijać głupa. Tym sposobem nie odzyskacie zaufania Polaków jak do grupy społecznej, nie mówiąc już o władzy.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale