Blog
Holistyczne widzenie świata
Jadwiga.Magnuszewska

Jadwiga.Magnuszewska

badacz, poeta
10 obserwujących 1736 notek 122345 odsłon
Dział: Kultura

Słowa nie są nośnikiem znaczenia, są jego aktywatorem. To pamięć w przypadku starych znaczeń i wyobraźnia w przypadku nowych są źródłem zaktywizowanych treści. A każdy człowiek jest inny.

2 0 18.09.2018
Dział: Kultura

Dystans pozwala uwolnić się z zatopienia w sytuacji. Pozwala na obserwację z lotu ptaka, kiedy ujawniają się wszyscy aktorzy i relacje.

0 0 18.09.2018
Dział: Kultura

zamieniłaś wolność na niezgłębiony głód znaczeń wybrałaś swój los ścielący się marzeniem  na granicach rozsądku  wypełniasz przeznaczenie wychodzące poza  bezpieczeństwo znanego ...

0 0 18.09.2018
Dział: Kultura

Boimy się niezidentyfikowanych strachów, bo czujemy się bezradni. Gdy poznamy zagrożenie możemy podjąć działania, które będą nas chronić.

2 0 17.09.2018
Dział: Kultura

Wyciszone emocje nie zawsze oznaczają obojętność. Wrażliwość wolna od emocjonalnego porwania dokonuje rzeczy wielkich. Emocje zaślepiają.

0 0 17.09.2018
Dział: Kultura

Trudna do zrozumienia wypowiedź najczęściej nie jest mądra. Prawdziwa mądrość wyraża się w prosty sposób.

1 0 17.09.2018
Dział: Kultura

Mądrość to umiejętność adekwatnego reagowania i podejmowania właściwych decyzji. Wynika z holistycznego i strukturalnego patrzenia na rzeczywistość. Tylko w standardowych sytuacjach wystarcza wiedza.

0 0 17.09.2018

O mnie

Określam siebie jako archeologa struktur i poszukiwacza znaczeń. Wydałam trzy książki: Panstrukturalną Teorię Wszystkiego, Holistyczny Umysł. Studium przypadku oraz Błyski świadomości. Można zamówić je u mnie. Zapraszam na moją stronę: psteoria.org oraz do mailowego kontaktu: psteoria@gmail.com. Dodam, że wszelkie teksty na moim blogu są moimi prywatnymi spostrzeżeniami na temat życia, nikogo nie cytuję.

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Zousa Poezja nie musi być realistyczna, ta nierealistyczna uwalnia umysł do twórczego...
  • @Krzysztof J. Wojtas  Już napisałam 666, nadal się Pan boi? 
  • @Domabor Świętoborzyc  Jeśli Pan nie potrafi w moich refleksjach dojrzeć sensu to świadczy...