Jadwiga.Magnuszewska Jadwiga.Magnuszewska
528
BLOG

PIS wspiera wybór prezydenta z koalicji 15 października

Jadwiga.Magnuszewska Jadwiga.Magnuszewska Polityka Obserwuj notkę 32

Nie piszę opinii o aktualnych wydarzeniach politycznych. Są zdarzeniami pięciominutowymi, mijają. Prezydent blokując ustawy utrudnia rządzenie. Ważne dla społeczeństwa decyzje są odrzucane. Z mojego punktu widzenia stracimy 1,5 roku przez prezydenta. Społeczeństwo nie jest ślepe, media ujawniają każdą zablokowana ustawę. Mądre społeczeństwo odrzuci hamulcowych. Mamy mądre społeczeństwo, które dojrzało do rozliczania władzy.

Wybór kolejnego prezydenta z PIS-u to strata kolejnych lat. PIS-owi zostanie twardy elektorat na granicy 20%.

Młodzi nie pozwolą rządzić partii geriatrycznej, która nie rozumie ich potrzeb. Podział na liberałów i konserwatystów jest umowny, wybieramy korzyści i rozwiązania. Młodzi z natury są liberalni, otwarci na zmianę.

Elektorat PIS-u to głównie emeryci. To nie oni dźwigają ciężar rozwoju państwa, to nie oni budują jego dobrobyt, oni z tego dobrobytu korzystają.

Emeryci płacili składki, mają prawo do emerytury. Ale wysokość emerytury, oferta medyczna i opiekuńcza zależy od składek obecnie pracujących.

Nie można zarzynać złotej kury. Kłamanie, propaganda może wywoływać emocje, ale nie rozwiąże problemów.

Słowa pod rozwagę.

Określam siebie jako archeologa struktur i poszukiwacza znaczeń. Wydałam trzy książki: Panstrukturalną Teorię Wszystkiego, Holistyczny Umysł. Studium przypadku oraz Błyski świadomości. Można zamówić je u mnie. Zapraszam na moją stronę: pstheory.org. Wszelkie teksty na moim blogu i w moich książkach są moimi prywatnymi spostrzeżeniami na temat życia, nikogo nie cytuję. Pracuję obecnie nad dwiema książkami. Pierwsza jest dla wszystkich, kompendium mądrości, zawierająca tematy dotyczące najważniejszych zagadnień w życiu, takie które wnoszą największą zmianę na lepsze. Najskuteczniejsza  praca z tą książką to wybór tematu, aktualnie poruszającego umysł czytelnika i czytanie codziennie po kilka akapitów. Zatrzymywanie się nad tymi, które pobudzają umysł. Pozwolenie sobie na własne refleksje wzbudzone przez czytane treści. Książka na lata, książka do kawy, w podróży, do tramwaju. Druga książka jest dla naukowców i wolnych badaczy. Zawiera zbiór narzędzi, które wspierają umysł w dokonywaniu odkryć. To podsumowanie warsztatu mojej prawie 20-letniej pracy.  Zapraszam do kontaktu bezpośredniego: panstructuraltheory@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka