Jadwiga.Magnuszewska Jadwiga.Magnuszewska
339
BLOG

Różnica między Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem

Jadwiga.Magnuszewska Jadwiga.Magnuszewska Polityka Obserwuj notkę 32

Zastanawiało mnie dlaczego ludzie popierają Kaczyńskiego wiedząc, że PIS wyprowadzał w ukryciu miliony z kasy państwowej. 

On podbudowywał ego swoich popleczników, budował ich poczucie własnej wartości. Podał im wroga na tacy, wiedzieli kogo nienawidzić, na kogo zwalić winę. To niskie pobudki, ale skuteczne.

Tusk ma inny elektorat, wymagający, świadomy. Tusk nie może sobie pozwolić na tak toporną propagandę. Mam nadzieję, że ludzie zaczną wymagać od władzy od początku, by wycięła PIS-owskiego raka i nie pozwolą rozrosnąć się rakowi Tuska. 

Kaczyński nie rozwiązywał problemów, on je przesuwał w czasie.

Po 8 latach władzy PO głosowałam na Kaczyńskiego. Niestety PIS realizowało politykę sformułowaną przez Jarosława Kaczyńskiego: "Teraz, kurwa, my". Różnica między Kaczyńskim i Tuskiem jest taka, że Tusk się uczy.


Określam siebie jako archeologa struktur i poszukiwacza znaczeń. Wydałam trzy książki: Panstrukturalną Teorię Wszystkiego, Holistyczny Umysł. Studium przypadku oraz Błyski świadomości. Można zamówić je u mnie. Zapraszam na moją stronę: pstheory.org. Wszelkie teksty na moim blogu i w moich książkach są moimi prywatnymi spostrzeżeniami na temat życia, nikogo nie cytuję. Pracuję obecnie nad dwiema książkami. Pierwsza jest dla wszystkich, kompendium mądrości, zawierająca tematy dotyczące najważniejszych zagadnień w życiu, takie które wnoszą największą zmianę na lepsze. Najskuteczniejsza  praca z tą książką to wybór tematu, aktualnie poruszającego umysł czytelnika i czytanie codziennie po kilka akapitów. Zatrzymywanie się nad tymi, które pobudzają umysł. Pozwolenie sobie na własne refleksje wzbudzone przez czytane treści. Książka na lata, książka do kawy, w podróży, do tramwaju. Druga książka jest dla naukowców i wolnych badaczy. Zawiera zbiór narzędzi, które wspierają umysł w dokonywaniu odkryć. To podsumowanie warsztatu mojej prawie 20-letniej pracy.  Zapraszam do kontaktu bezpośredniego: panstructuraltheory@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka