Wczorajszy marsz „Obudź się Polsko” był także otoczony innymi, mniejszymi manifestacjami. Jedna z nich dotyczyła wolności dla więźnia politycznego Piotra „Starucha” Staruchowicza. Ten temat był już poruszany przez Jana Pospieszalskiego w czwartkowym programie na antenie TVP Info. Wyrazy wsparcia popłynęły wczoraj z obozu „Solidarnych 2010”. Na manifestacji można zobaczyć (film poniżej) m.in. Ewę Stankiewicz intonującą hasło „Donald MaTole…”. Dla potwierdzenia, że sprawa „Starucha” nie jest zwykłym aresztowaniem jest artykuł w tygodniku „Wprost”. Który jak wiadomo zmierza w stronę lewicy. Na sprawę Piotrka musimy spoglądać coraz poważniej. Jeżeli nie zostanie uwolniony będziemy mieli przykład, że praktycznie każdą osobę myślącą niepoprawnie politycznie można zakuć w kajdany i trzymać w odosobnieniu. Ta sytuacja może dotknąć każdego z nas, który narazi się władzy. Platforma nie zdaje sobie jednak sprawy, że pod własnymi skrzydłami „wynosi na salony” więźnia, który może stać się synonimem walki z Systemem (i mają rację!). „Dzięki” tym ludziom po opuszczeniu aresztu Piotrek może pokazać prawdziwą siłę, zwolenników przybywa z każdym dniem. Aleś Bielacki otrzymał dziś nagrodę im. Lecha Wałęsy, może w następnym roku laureatem będzie „Staruch”?
Sztafeta

LINK DO ARTYKUŁU WPROST:i50.tinypic.com/2v1nurk.jpg


Komentarze
Pokaż komentarze (2)