1 obserwujący
19 notek
12k odsłon
  96   0

Kiedy i dla kogo kwarantanna wg sanepidu i MZ ?

W weekend dostaliśmy wiadomość ze szkoły od p.dyrektor, o zdalnym nauczaniu w klasie syna do 17-go grudnia włącznie. Powód? Pozytywny wynik wśród ucznia.

Po takiej informacji czekaliśmy na kontakt z sanepidu lub wpis na koncie e-pacjent. Do dnia dzisiejszego cisza. A pragnę zaznaczyć iż poprzednim razem, gdy syna klasa była na kwarantannie ( nauczyciel dodatni) to już tego samego dnia sanepid dzwonił i informował o "zamknięciu" dziecka w domu, uwaga, na 4 dni....piątek, sobota, niedziela i poniedziałek....Czy kwarantanna nie powinna być 10-cio dniowa ? 

Ale to jeszcze nic....Okazuje się że gdy to nie nauczyciel jest dodatni to cała klasa nie ma kwarantanny. Tylko dzieci z najbliższych ławek. Tak wg sanepidu jest, bo nauczyciel ma kontakt z każdym dzieckiem, a dzieci między sobą już nie. Śmiech na sali. 

No to mamy dziś znów zdalne nauczanie...otwieram Librusa i Temsa...a tam zero informacji o lekcji zdalnej. Brak lekcji w kalendarzu. A co mówi regulamin szkolny o zdalnym nauczaniu ?

"Zapisuje spotkania online w terminarzu klasy, zadania domowe w module zadania domowe i Librusie."

Pomijam już fakt, iż wg mnie i nie tylko mnie nakładanie kwarantanny jest w Polsce nielegalny. Nie ma ku temu podstaw prawnych. Ale nadal nie potrafię pojąć zasad kwarantanny wg sanepidu gdy uczeń ma kontakt z:

  1. Nauczyciel - uczeń = cała klasa na kwarantannie
  2. Uczeń - uczeń = otoczenie z najbliższych ławek 

Może ktoś z wam miał podobną sytuacje lub potrafi mi to w jakiś logiczny i normalny sposób wytłumaczyć ? 


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale