11 obserwujących
182 notki
102k odsłony
  165   3

Każdego kto atakuje uchodźców z Ukrainy należy traktować jako ludzi Putina.

Od kilkuset lat Rosja uparcie che wkroczyć siłą na zachód i to właśnie Polacy (często z Ukraińcami) bronili Europy przed Ruską agresją. Walka Polaków z imperializmem Rosyjskim, mimo że często zwycięska niejednokrotnie kończyła się tragicznie dla Narodu Polskiego i kilka pokoleń Polaków musiało uciekać ze swojej Ojczystej ziemi do innych Krajów, gdzie znajdowali oni schronienie i nowy dom.

Dzisiaj mamy to szczęście że jeszcze nie musimy podejmować walki z agresją Rosyjską, ponieważ obecnie to Ukraińcy przyjęli na siebie walkę o swoją wolność i wolność Europy. I mimo że Ukraińcy byli spisywani na szybka porażkę to pokazali ducha swych kozackich przodków i podjęli nierówną samotną walkę z najeźdźcą. Dodatkowo wykazują się dużą determinacją i wolą walki aby walczyć o swoją niepodległość, czym wzbudzili podziw i uznanie całego demokratycznego świata.

Na zachód uciekają głównie kobiety, dzieci i cudzoziemcy a Ukraińscy mężczyźnie porzucają swoje ciepłe i bezpieczne miejsca w Europie i masowo wracają na Ukrainę aby walczyć o wolność swojej Ojczyzny ale również o wolność Rzeczpospolitej czyli nas wszystkich. I nikt nie ma wątpliwości że kiedy Ukraina padnie to Moskwa weźmie na celownik następne Kraje. Mimo tego że po drodze zapewne są jeszcze Kraje Bałtyckie to następnym celem Kremla będzie głównie Polska jako centrum obrony przed agresją ze wschodu.

Mimo że Ogromna część Polaków niemal rzuciła się aby pomagać uchodźca ze wschodu i chciałbym wierzyć że takich ludzi w Polsce jest grubo ponad 90% i to niezależnie z której Opcji politycznej pochodzą, to jednak jest garstka Polaków którym niejako przeszkadza że uchodźcy ze wschodu (głównie kobiety, dzieci i cudzoziemscy studenci) znaleźli się na Polskiej ziemi.

Wczoraj ta garstka tych ludzi w Przemyślu dała o sobie znać i zachowywała się agresywnie wobec przybyszy ze wschodu. Wstyd i hańba dla nich. Takie zachowania trzeba napiętnować i potępiać z całą surowością.

Ponieważ Ukraina przez 30 lat swojego istnienia nie dołączyła do struktur zachodnich dlatego obecnie nie da się jej pomóc militarnie wysyłając tam wojska i samoloty NATO bez rozpoczęcia trzeciej wojny światowej która zapewne byłaby wojną atomową. I skoro przynajmniej na razie Polska nie może walczyć za Ukrainę to przynajmniej zaopiekujmy się kobietami i dziećmi tych którzy obecnie walczą również o naszą wolność. Pozwólmy też cudzoziemcom którzy byli na terenie Ukrainy bezpiecznie opuścić Ukrainę przez Polskę bez wrogości w ich stronę a z pomocną dłoniom.

Za mojego życia jest to czwarty raz kiedy Polacy się zjednoczyli i tworzą jedność aby zrealizować wspólny cel ku chwale Ojczyzny.

Był `89 gdy wszyscy się zjednoczyli aby obalić komunizm,

Był 2005 gdzie wspólnie z kibicami Wisły i Cracovii wspominaliśmy Jana Pawła II mimo że nikt z nas jakoś religijny nie był,

Była katastrofa Smoleńska 2010 która szokowała i zjednoczyła wszystkich Polaków,

I jest 2022 gdzie wszyscy Polacy się zjednoczyli aby zapewnić pomoc rodziną Bohaterskich Ukraińców.


Oglądam zagraniczne wiadomości i cały świat patrzy z podziwem na Ukraińską Obronę i cały czas jest pokazywana również Polska granica na której serdecznie się wita i pomaga uchodźcą ze wschodu, co również budzi podziw i ogromne uznanie na zachodzie. Najwięcej relacji jest z Ukrainy ale potem zawsze jest pokazywana Polska granica i to z jak najlepszej strony.

Nie pozwólmy aby garstka sfrustrowanych krzykaczy znów to zepsuła i znów nas podzieliła na dwa wrogie sobie klany które nie mają ze sobą nic wspólnego. Putin nie odciął Ukrainy od granicy z Polską ponieważ liczył że Polacy przestraszą się masy Ukraińskich kobiet i dzieci, przez co Polacy zaczną ich traktować wrogo, tak aby wmówić Ukraińcom że nie ma dla nich miejsca w Europie i powinni oni stać na baczność przy Rosji.

Tak samo jak Putin się przeliczył licząc że Ukraińcy się go przestraszą i uciekną a Ukraińcy wciąż walczą i się nie poddają, tak samo Putin się przeliczył licząc na to że Polacy będą się bali Ukraińców a Polacy pokazują im serdeczność i pomoc.


Każdego kto dzisiaj atakuje uchodźców z Ukrainy realizuje plan Putina i to niezależnie czy robi to celowo na zlecenie Moskwy czy też z własnej głupoty. I każdego kto atakuje dzisiaj uchodźców z Ukrainy należy traktować jako ludzi Putina. Pomagając uchodźcą ze wschodu dokładamy swoja cegiełkę w obronę Ukrainy ale również w obronę wolności naszej Rzeczpospolitej.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale