8 obserwujących
215 notek
101k odsłon
  160   0

Cejrowski krytykuje pomysł wprowadzenia "paszportów szczepionkowych". "Wszyscy won!"

Wojciech Cejrowski bardzo mocno skrytykował wprowadzenie tzw."paszportów szczepionkowych".Według niego to pomysł faszystowski. 

Niedawno Parlament Europejski poparł wprowadzenie tzw."paszportów szczepionkowych"czyli certyfikatów potwierdzających dwukrotne szczepienie przeciwko koronawirusowi oraz danych: czy jesteśmy ozdrowieńcem czy mieliśmy negatywny wynik na Covid. Jak donoszą media rząd polski poparł ten pomysł. Budzi on jednak spore wątpliwości wśród społeczeństwa polskiego i opinii publicznej. Według tych głosów wprowadzenie "paszportów szczepionkowych" to pomysł faszystowski. Oto co napisał na ten temat Wojciech Cejrowski: "„Przepustka do podróży…Pan Premier Morawiecki zgadza się na roszczenia kanclerza IV Rzeczy (Rzeszy – red.) (niejaka A.Merkel) i w związku z tym UE wprowadzi paszporty szczepionkowe. A dla niezaszczepionych będzie co? Opaska z jakimś odpowiednikiem gwiazdy Dawida?WSZYSCY WON”.

Z kolei rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że rozumie wątpliwości jakie budzi ten pomysł i uspokajał, że rząd nie chce wprowadzać ograniczeń z tym związanych: "Tak, to jest to, na co my zwracamy uwagę jako Polska, że my dyskutujemy właśnie o paszporcie szczepionkowym, który dla dość dużej grupy ludzi źle się kojarzy, w momencie, w którym my jeszcze nie mamy powszechnie dostępnej szczepionki. My nie chcielibyśmy więc, żeby paszport cokolwiek ograniczał, żeby dawał jakiekolwiek ograniczenia w możliwości przemieszczania, chcemy, żeby on ułatwiał"- powiedział.

"Paszporty szczepionkowe" mają być gotowe 1 czerwca tego roku.
 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale