87 obserwujących
543 notki
1666k odsłon
  1333   2

Donald Trump – geniusz czy głupiec?

Dla wielu Trump pozostanie na zawsze geniuszem, który swój niezwykły intelekt wykorzystywał najpierw do prowadzenia biznesu, następnie do wypełniania obowiązków prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jednak dla wielu innych, w tym i dla mnie, Donald Trump jest mało inteligentnym osobnikiem, kiepsko wykształconym (mimo kończenia szkół), wręcz patologicznym kłamcą (sporo jego kłamstw już opisałem), mającym problemy nawet z językiem ojczystym (niewielki zasób słów, fatalna składnia, zaś interpunkcja i ortografia katastrofalne).

Jednak najbardziej w Trumpie denerwowała mnie jego … nieznajomość rzeczy, minimalna wiedza (a raczej jej zupełny brak), którą nieustannie udowadniał.

Przedstawię na to kilka dowodów.

„Nuke them”, czyli jak zatrzymać huragan.

Pomysł, by bombardować bronią nuklearną huragany, nie był tweeterową wpadką, tylko poważną propozycją prezydenta Trumpa, jaką (co najmniej dwukrotnie) złożył Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Dodać należy, że tego typu pomysły mogą powstać jedynie w głowie absolutnego psychopaty lub kompletnego idioty. W mediach pojawili się specjaliści, a w gazetach artykuły, udowadniające, że, po pierwsze, energia huraganu jest tak ogromna, że nie pomogły by wybuchy nawet wielu bomb nuklearnych. Po drugie zaś, jedyne co takie bombardowanie mogłoby przynieść, to radioaktywny dodatek do klasycznych, huraganowych zniszczeń.

Niektórzy twierdzą, że Trump na ten pomysł wpadł po obejrzeniu filmu „Sharkinado 3” … osobiście, wcale bym się nie zdziwił.


Stealth, czy niewidzialny samolot ...

Nawet ludzie mało obeznani z technologią doskonale wiedzą, że stealth zapewnia niewidzialność od radarów (w rzeczywistości zmniejsza nie tylko echo radarowe, ale też emisje podczerwieni i hałasu). Dosłowna niewidzialność (taka, że stoisz przy tym i go nie widzisz:) jest pieśnią przyszłości. Trump jednak wielokrotnie opisywał samolot F-35 jako dosłownie (literally) niewidzialny … czyli stoisz przed nim i go nie widzisz. Nawet tłumaczył, że F-35 zawsze wygrywa, bo przeciwnik go przecież nie widzi …


Lotniska w XVIII wieku

Skoro jesteśmy w tematach lotniczych – podczas przemówienia z okazji Dnia Niepodległości (4 lipca 2019) opisywał, jak stworzona w 1775 roku Armia Kontynentalna odniosła zwycięstwo – rozniosła szańce, przejęła lotniska … Nie muszę chyba mówić, że w XVIII wieku nie było jeszcze lotnisk. Zaczęto je budować dopiero w wieku ... no cóż … XX.

Czysty węgiel

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie, ale Trump toczył (oczywiście według Trumpa) tzw. wojnę o czysty węgiel. Podczas otwarcia kopalni Corsa Coal Corp, próbował wyjaśniać, na czym polega owa niezwykła technologia – według Trumpa węgiel się wydobywa, a następnie czyści („they're taking out coal, they're going to clean it”), stąd właśnie czysty węgiel. Jest to żenujący brak wiedzy – w rzeczywistości starano się tu wykorzystać technologię zarówno zgazowania węgla brunatnego, jak i wychwytu i magazynowania emitowanego CO2. Nikt nie czyścił wydobywanego węgla:)

Hałas

Według Trumpa hałas generowany przez pracujące elektrownie wiatrowe powoduje nowotwory. Dosłownie – the noises from windmills cases cancer. Jest to kompletna bzdura, nie poparta żadnymi dowodami, nawet na intuicyjny sposób absurdalna.

Nie pijcie wybielacza!

Donald Trump  starał się pomóc w walce z koronawirusem, oczywiście na miarę swoich możliwości, więc rzucił więc w kierunku ekspertów dwoma dość niezwykłymi pomysłami. Pierwszy sugerował wprowadzenie mocnego światła do ciała pacjenta … i zobaczymy co będzie. Zanim zaczniecie się zastanawiać, powiedział tak: you brought the light inside the body, either through the skin or in some other way …  

Druga, trumpowa metoda leczenia – można wstrzyknąć środek dezynfekujący (disinfectant) do organizmu, który zabije wirusa w minutę. Według Trumpa, robi on świetną robotę w płucach ... Dodał też, że dla niego brzmi to „interesująco”. Tego typu interesujące, ale bezdennie głupie pomysły wywołały mały popłoch w mediach – różnego rodzaju specjaliści musieli ostrzegać widzów i słuchaczy, że wstrzykiwanie (lub picie) środków dezynfekujących może nawet zabić. Hasło „Don’t drink bleach” stało się bardzo popularne. Trump, zapewne jak został uświadomiony o niebezpieczeństwie dla życia i zdrowia ze strony jego interesujących pomysłów, tłumaczył się, że był … sarkastyczny:)

Jeśli ktoś nie wierzy, że Trump miał wypowiedzieć głupotę podobnego kalibru, filmik poniżej dokładnie ją przytacza.


Dowodów na niezbyt wysoki iloraz inteligencji, czy wręcz głupotę (jak kto woli) Trumpa jest znacznie więcej, przytoczyłem jedynie kilka, co zabawniejszych, aspirujących do tytułu największej bredni. Trump powiedział np., że II wojna światowa skończyła się w 1917 roku, że huragan Dorian to jeden z najbardziej mokrych huraganów jakie widzieliśmy, że chciałby kupić Grenlandię … próbował nawet rozmawiać na ten temat z władzami Danii:) Poza tym, gratulował Polsce rocznicy nazistowskiej inwazji (?), szczerze oświadczył, że nigdy nie widział huraganu klasy 5 (a zrobił to co najmniej kilkukrotnie, przy okazji trzech różnych huraganów klasy 5). Co jeszcze? Zmiany klimatyczne nazwał chińską mistyfikacją, prezesa firmy Apple (Tim Cook) nazwał Tim Apple, prezeskę Lockheed Martin (Merilyn Hewson) … łatwo zgadnąć … oczywiście Marilyn Lockheed:)


Mnie kiedyś bardzo rozbawiło jego oświadczenie : We will always protect patiens with pre-existing conditions ... and we will also protect you with pre-existing physicians … how about that?

Właśnie, co wy na to?

Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka