Blog
Dariusz Salamon
Darius R. J. Salamon von Danzig N-G
Darius R. J. Salamon von Danzig N-G Dariusz Salamon Chrześcijanin.
7 obserwujących 111 notek 430212 odsłon
Darius R. J. Salamon von Danzig N-G, 16 maja 2018 r.

...a co Ty pokażesz dzieciom ze swojego dzieciństwa ?

Dawno temu, gdy mój ojciec pracował w Gdańskich Zakładach Zbożowych jeździłem z nim po województwie Gdańskim.

Zwoziliśmy ZIŁ-em ziarno do spichlerzy na Chmielnej, stałem zafascynowany patrząc jak zboże sypało się na kratownicę zasłaniającą wlot do piwnic tego czy innego spichlerza, niedawno jeszcze taka kratownica tam była a może i jest, sam spichlerz zabity deskami. 

Czasami zdejmując sandałki czy inne buciki w domu znajdowałem w nich ziarna, które wybierały mnie aniżeli niewolę w piwnicach starego spichlerza, zanosiłem je na słoneczną polanę Biskupiej Góry i rzucałem na bujną trawę widząc w dziecięcej wyobraźni pola pełne złocistych kłosów.

Kiedyś podjechaliśmy pod Stągwie Mleczne, ojciec poszedł coś kupić do Żelaznego a ja podziwiałem Motławę, zobaczyłem dużą cegłę, taką do których dodawano byczej krwi przed wiekami i zsunąłem ją do pełnej tajemnic ciemnozielonej wody. 

Po latach, gdy wszystko w mieście i nie tylko w mieście zmieniało się pomyślałem sobie, że nie będę miał co pokazać dzieciom ze swojego dzieciństwa i wówczas przypomniała mi się stara cegła wrzucona do Motławy.

Z dwa lata temu a może trzy podczas Jarmarku szedłem do Gdańska od strony Elbląskiej i nagle zobaczyłem ciężki sprzęt budowlany i robotników pogłębiających Motławę dokładnie w miejscu gdzie zsunąłem, moją już przecież, cegłę... 

Wszystko przepadło.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Moim Panem jest Syn Boga - Jezus z Nazaret - Chrystus czyli Pomazaniec Boga. Głoszę co mi kazał a On bada serca i osądzi każdego jak zechce, jedni pójdą żyć wiecznie a drudzy nie dostaną takiej możliwości, jak będzie z tobą ? Mało masz czasu na ratunek. " Wybierz Życie po co masz mierać ? "

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Akuła A w ogóle jest możliwe by Polska była w pełni suwerenna?
  • Tym samym pozycja Polski wzrasta. USA toczą walkę z Niemcami, by Niemcy nie zostały...
  • @Trolling Stones  No cóż, nawet złoto czy dolary trzeba podnieść z podłogi a nie się o...

Tematy w dziale