29 obserwujących
575 notek
268k odsłon
  711   0

Jezus na Stadionie Narodowym, czyli baśnie nim z(g)aśniesz

Jestem ciekawa, czy kstoś z tutaj obecnych był na spotkaniu z księdzem Bashoborą (Bashoborem... nie wiem jak się odmienia z ugandyjskiego na nasze). To bardzo interesujące zjawisko socjologiczne i chciałbym zapoznać się z odczuciami ewentualnych uczestników tych rekolekkcji. Statystycznie wychodzi, że ktoś musiał brać udział w tej szopce, bo tam było 50 tysięcy ludzi, więc jakaś mediana, albo dominananta na pewno gwarantuje wynik pozytywny.

Pan ksiądz Bashobora, podróżujący po świecie z posługą i, będąc podobno narzędziem Boga, Jezusa i wszystkich świętych (nie wiem czy naszych też), uzdrawia, wskazuje, a nawet wskrzesza. Jedna pani wypowiadająca się przed kamerą powiedziała, że przyszła, bo dwa lata temu była jej córka i dzięki kapłanowi i jego mocy zaszła w ciążę. Nie wiem, czy ta mama też chce mieć jeszcze jednego potomka i dlatego zjawiła się na owym zlocie ponieważ w jej wieku faktycznie tylko cud jest mozliwy, ale na pewno powinna wytłumaczyć swej latorośli, że tajemnica poczęcia skrywa się zupełnie gdzie indziej.

Uwiarygodnieniem siły przekazu Bashobora (Bashabory) mają też być zjawiska, które zdarzają się na takich spotkaniach, a mianowicie np. nagłe omdlenia. No sorry, ale w takim tłumie z domieszką takiego upału i duchoty, to raczej typowa reakcja organizmu, jednak na szczęście nie było doniesień o zasłabnięciach przedstawicieli naszego Episkopatu, którzy również zjawili się na Stadionie Narodowym w ten wielki dzień spektakularnego show.

Ponawiam więc prośbę o ewentualne osobiste wrażenia ewentualnych uczestników zlotu. Niecodziennie bowiem bywa u nas Bashobora.

A swoją drogą nazywa się podobnie jak postać z jakiejś kreskówki dla dzieci, ale nie pamiętam której, bo progenitura dawno wyrosła z bajek.

Lubię to! Skomentuj100 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale