Sawa
Gdy Polacy będą umieć siebie samych cenić w domu, będą ich cenić i za granicą...Długie doświadczenie naucza, że tylko Polacy są zdolni do rządzenia Polakami. (Stanisław Staszic)
4 obserwujących
334 notki
131k odsłon
  333   0

Polityka kołem się toczy

Sondaż wyborczy IBRiS dla portalu Interia. -  40,3 proc. badanych deklaruje oddanie głosu w wyborach na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie), 22,9 proc. chce głosować na partię Szymona Hołowni - Polskę 2050, 15,9 proc. na Koalicję Obywatelską. 

Pozornie jest to bardzo dobra informacja dla ZP. Ciągle na czele peletonu i to powyżej 40 % może cieszyć... ale nie do końca jeśli spojrzymy na deklarowaną frekwencję.

Z badania  wynika, że w wyborach wzięłoby udział 46,4 proc. badanych, 50,8 proc. nie wzięłoby w nich udziału, a 2,9 proc. nie wie, czy wzięłoby udział.

Ponad połowa wyborców nie poszłaby do wyborów! Oznacza to, że nie widzi swojego przedstawiciela, w ręce którego byłaby skłonna oddać zarządzanie państwem!. A to przekłada się na bardzo niską ocenę klasy politycznej. Na tę  ocenę składają się gorszące przepychanki o  obsadę stanowisk RPO i dyrektora IPN. Bardziej gorsząca jest przepychanka o RPO... bo jest to kupczenie prawami obywatelskimi. Przepychanie przy poparciu Porozumienia i samego Gowina, prawnika o "wysokich kwalifikacjach" ale oderwanego od realiów życia zwykłych śmiertelników, szczególnie tych z prowincji... ma znamiona ciosu nokautującego wobec obywateli. Niestety polscy prawnicy bardzo się źle kojarzą. Ciężko pracowali na tę negatywną ocenę przez  ponad ćwierć wieku. Pan profesor faworyt opozycji i wice premiera Gowina może być kryształowy co nie zmienia faktu, że lepsze od niego kwalifikacje poparte praktyką ma jego konkurentka senator Staroń.

Z sondażu też wynika, że Lewica nie potrafiła "skonsumować" premii jaka była do wzięcia po poparciu przez nią Europejskiego Funduszu Odbudowy. Elektorat który odpłynął z PO, po gorszącej antyeuropejskiej frondzie jaką odstawił Budka i jego koleżeństwo, wolał Polskę 2050. Wynika z tego, że Lewica śpi... i bazuje na elektoracie postpeerelowskim. Nie rokuje to długiej perspektywy. Biologia jest nieubłagana. Trzeba z młodymi naprzód iść... - podpowiedziałby poeta.

Konkluzja: Dla ZP w dalszym ciągu nie ma alternatywy. Przewrotnie można zacytować dawnego Tuska, że rządząca teraz większość nie ma z kim przegrać. To po pierwsze. A po drugie, ta rządząca większość to jest triada (nie chcę użyć określenia "trójca" co mogłoby być mi poczytane za nadużycie). Nie ma co się dąsać, i nie powinno się z tej triady nikogo wypychać ani też wszczynać rokoszy - to pod adresem europosła Bielana. Nie uchodzi... bo bardzo źle wychodzi dla wszystkich stron Zjednoczonej Prawicy. Zgoda buduje!


Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka