44 obserwujących
334 notki
265k odsłon
  156   3

Rosyjskie oczekiwanie jesieni i zimy na Ukrainie-widziane z USA

Rosjanie atakując elektrownie na Ukrainie, pokazali wszystkim, że mogą w ciągu paru minut pozbawić całą Ukrainę energii elektrycznej i cieplnej, a Ukraińcy będą się temu bezradnie przyglądać

Muszę przyznać, że bardzo lubię czytać analizy dotyczące sytuacji na Ukrainie niejakiego mareczka.w z s24.pl. Według niego carek Putin był wezwany na dywanik przez Joe Bidena, który w ostatnim tygodniu miał problemy z kierunkiem zejścia ze sceny i musiał byc instruowany przez służby opiekujące się nim do kierowania Bidena we właściwym kierunku.

Ostatnio Biden zasłynął z twierdzenia, że chorzy na raka, nie powinni skakać z tego powodu z balkonu, w celu popełnienia samobójstwa. Ta uwaga była niewątpliwie skierowana do Władimira Władimirowicza Putina, samozwańczego carka Rosji, według opinii jednego z najpoważniejszych analityków s24.pl, który to według zachodnich slużb wywiadowczych choruje już na wszystkie odmiany raka. Więc uwagę Bidena obecny prezydent Rosji, weźmie sobie do serca, jako wyraz najwyższej troski o swoje bezpieczeństwo ze strony mocarza, do którego był wezwany na dywanik.

W ubiegłym tygodniu Biden aż trzykrotnie ostrzegał Wołodię, by nie zbliżał się do balkonu. „Nie rób tego Wołodia”. Więc zobaczymy, czy carek Putin na poważnie potraktuje ostrzeżenia Bidena. Jaka szkoda że Biden nie skorzysta ze strasznych oczu Antka M., jako dodatkowego, bardzo poważnego atutu polskiego.

Słynny już blitzkrieg charkowski banderowców, wspomaganych przez zagranicznych najemników, okazał się warty kupy śmiechu. Ja się pytam, ile w wyniku tej wspaniałej ofensywy charkowskiej banderowców, zniszczono ruskich samolotów śmigłowców, oraz ile zniszczono rosyjskich systemów atryleryjskich? Akurat w tym temacie propaganda ukraińska i zachodnia milczy. Czyżby zapomnieli zabrać ukraińskich babć ze słoikami, które to były bardzo skuteczne w pierwszych tygodniach ruskiej inwazji na Ukrainę w strącaniu samolotów. A to był jak sie okazuje bardzo poważny strategiczny błąd ze strony zachodnich i banderowskich planistów.

Wydaje mi się, że Rosjanom bardzo zależało na wyciągnięciu wojsk ukraińskich z ufortyfikowanych pozycji na otwarty teren, dać im pozory zwycięstwa w zajęciu strategicznie ważnego miasta Izium. Banderowcy na czele z żydem Zelenskim, bardzo pragnęli odnieść jakikolwiek sukces, by podnieść bardzo upadłe morale wojsk. Więc rozdmuchano do niepojętych rozmiarów zwycięstwo banderowców nad ruską barbarią do tego stopnia, że Zelenski już widział defiladę zwycięstwa na razie na moście krymskim.

Pomimo całego jazgotu propagandowego polskich i ukraińskich szczekaczek na temat wielkiej i oczywiście zwycięskiej ofensywy czy też kontrofensywy, nie ma nic w temacie uderzenia rakiet rosyjskich w cele infrastruktury energetycznej Ukrainy. Okazało się bowiem, że Ukraina nic nie może zrobić, jeśli Rosja zdecyduje się na uderzenie w Kijów i inne ukraińskie miasta rakietami wystrzeliwanymi z Morza Czarnego i Kaspijskiego, czy też z powietrza.

Władimir Putin miał oczywiście rację, kiedy mówił ze Rosja na Ukrainie tak naprawdę niczego poważnego nawet nie zaczęła. W tej chwili Rosja celowo wpuszcza siły ukraińskie coraz bardziej na wschód rozciągając linie obronne Ukrainy, spokojnie sobie czekając na jesień, kiedy opadną wszystkie liście z drzew i wojsko ukraińskie nie będzie miało się gdzie ukryć. Ponieważ Rosja ma całkowitą przewagę w powietrzu, oraz w artylerii dalekiego zasięgu, więc będzie mogła bezkarnie bombardować pozycje wojsk ukraińskich.

Rosjanie nawet mogą wpuścić część wojsk ukraińskich na swoje terytorium, by dać banderowcom złudzenie zwycięstwa. Rosja to nie np. Izrael i terytorium ma ogromne więc może sobie wpuścić nawet na 100 km. w głąb swojego terytorium. Potem w odpowiedniej chwili wojsko rosyjskie ruszy do zdecydowanej kontrofensywy, bombardując artylerią dalekiego zasięgu i z powietrza ukraińską armię.

W obecnej chwili Rosjanie bombardują wojska ukraińskie na każdym odcinku bardzo rozciągniętej linii frontu. Mogą sobie pozwolić na taki luksus, ponieważ ich lotnictwo może praktycznie uderzać bezkarnie na pozycje ukraińskiej armii praktycznie w każdym miejscu, dodatkowo wspierane przez artylerię oraz drony.

Jest już powszechnie znanym faktem, że na Ukrainie po stronie Rosji weszły na linię frontu irańskie drony bojowe. Parę lat temu Iranowi udało się przechwycić amerykańskiego drona bojowego najnowszej generacji, którego to udało sie skopiować i przejść do masowej produkcji. Teraz te drony mają zastosowanie półoficjalnie w prawdziwej wojnie po stronie Rosji na Ukrainie. Z dość skąpych informacji wynika że drony irańskie sprawdzają się znakomicie. Jeśli będą w stanie dolecieć do wyspy Diego Garcia na Oceanie Indyjskim, to wtedy USA będzie miała bardzo znikomy wpływ na rozwój wydarzeń w Azji.

Sojusz rosyjsko-chiński ma stabilizować sytuację w Azji z minimalizowanym coraz bardziej wpływem amerykańskim. Pod wpływem amerykańskim pozostaje tylko Japonia i Korea Płd. Pakistan wciąż pozostaje bardzo niepewnym dla Amerykanów krajem w dodatku muzułmańskim. Ameryka musi się zdecydować: albo popiera Izrael, albo dokona całkowitego zwrotu swojej polityki i zacząć być przynajmniej przyjaźniej neutralna w stosunku do państw muzułmańskich, a zwłaszcza szyickiego Iranu, o ile już nie jest za późno.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale