0 obserwujących
12 notek
5621 odsłon
145 odsłon

Większość Polaków pozytywnie ocenia Jarosława Kaczyńskiego!

Jarosław Kaczyński / Fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Jarosław Kaczyński / Fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Wykop Skomentuj8

Jarosław Kaczyński skończył dziś 70 lat. Przeprowadziliśmy z tej okazji sondę i zapytaliśmy Polaków jakim politykiem jest Kaczyński. Niniejsze badanie nie jest na pozór najlepszym prezentem urodzinowym, gdyż pan Prezes wciąż ma więcej zagorzałych przeciwników niż zwolenników. Różnica jest jednak minimalna (i zmniejszy sie jeszcze zapewne po głosach oddanych przez czytelników Salonu), a jeśli dodamy oceny 'wybitny' oraz 'zdolny' przeciw ocenom 'bardzo zły' i 'slaby', traktując 'przeciętny' jako ocenę neutralną, wtedy okazuje się, że Jarosław Kaczyński, jako polityk, jest oceniany pozytywnie przez większość Polaków! Tak, właśnie tak - Większość Polaków pozytywnie ocenia Jarosława Kaczyńskiego! I to jest chyba zaskoczenie. Osobiście niezwykle mnie to cieszy. Oto wyniki:

Jakim politykiem jest Jarosław Kaczyński? 

Bardzo złym : 342 głosy (41%)
Wybitnym : 329 głosów (40%)
Zdolnym : 70 głosów (8%)
Słabym : 47 głosów (6%)
Przeciętnym : 44 głosy (5%)

Łączna ilość głosów (głosujących): 832. Ilość jawnych odsłon: 2696. Badanie przeprowadzono w dniu 18.06.2019, w godzinach od 15.30 do 17.20 poprzez płatną kampanię Google Ads (Dziękuje Google!). Strona sondażu: sonda.online/jaroslaw-kaczynski

Metodologia

Szczegóły metodologii przedstawię nieco później, uzupełniająć niniejszą notkę. Zapewniam jednak, że dołożyłem wszelkich starań, aby była maksymalnie obiektywna. Tymczasowo ciekawych metodologii odsyłam do naszych poprzednich badań, gdzie trochę na ten temat napisałem:

https://www.salon24.pl/u/sondaonline/948402,strajk-nauczycieli-podsumowanie-sondazu-z-pierwszych-4-dni-trwania-strajku

https://www.salon24.pl/u/sondaonline/947608,strajk-nauczycieli-dzien-pierwszy-podsumowanie-sondy

https://www.salon24.pl/u/sondaonline/947828,strajk-nauczycieli-dzien-trzeci-sondaz-poparcia

Niedoskonałośc pytania

Zdję sobie sprawę, że pytanie zadane w sondażu nie jest doskonałe i wielu głosujących nie oceniało stricte zdolności politycznych pana Prezesa, a bardziej kierowało się swoją osobistą sympatią bądź antypatią lub też dokonywało oceny z perpektywy ogólnego kierunku w jakim zmierza obecnie Polska i swego stosunku do tych zmian. Nie jest to więc w moim odczuciu (ale może się mylę) precyzyjna ocena Jarosława Kaczyńskiego, jako polityka, ale bardziej jako człowieka. Sam, jako niezachwiany zwolennik dzisiejszego solenizanta, nieprzerwanie od bardzo, bardzo dawna, bo jeszcze od czasów Porozumienia Centrum, zawahałbym się podczas głosowania, i prawdopodobnie nie dałbym oceny 'genialny' ale tylko 'zdolny'. Cóż, pan Kaczyński w swojej politycznej karierze popełnił wiele pomyłek i prawdopodobnie niejedną jeszcze popełni w przyszłości. Oby jak najdłuższej przyszłości. Nie oszukujmy sie jednak, z szerszej perspektywy, z perspektywy historycznej, pan Kaczyński jest politycznym geniuszem i na pewno takim zapisze się w Historii. Nawet, jeśli przeciwnicy bardzo tego nie chcą. 


Ciekaw jestem Waszych opinii.


EDIT (godz 21.30): Jak można było sie spodziewać, odwiedziny czytelników Salonu mocno zmieniły wyniki naszej sondy. Szkoda, że JK tego nie zobaczy :) Choć kto wie? 

Za kilka dni postaram się powtórzyć kampanię w Google Ads, na nieco mniejszą skalę (pieniądze), aby uwiarygodnić badanie, bardziej reprezentatywną próbą. Dziękuję wszystkim za odwiedziny.

PS. Wciąż czekam, aby Google zaakceptowało naszą sondę o Żydach. Czekam już 4 dni, a decyzji ciągle nie ma.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale