6 obserwujących
35 notek
20k odsłon
  146   0

PiS-antycywilizacja kontratakuje

Propaganda PiS jest dokładna kopią 1:1, a momentami kopia powiększoną 1 do nieskończoności, propagandy uprawianej w w Związku Radzieckim i jego satelitach. Obok prostackich środków takich jak pomówienia, oszczerstwa, manipulacje i kłamstwa, poczesne miejsce w propagandzie ZSRR, PRL i PiS ma bezustanne wykazywanie wyższości cywilizacji radzieckiej, socjalistycznej pisowskiej nad zdegenerowanym Zachodem. 

Jednym z przykładów, niemalże klasycznym, w wykonaniu PiS, jest notka
https://www.salon24.pl/u/seafarer/1058817,duda-trzaskowski-spor-cywilizacyjny 

Poniżej przedstawiam kopię mojego tam komentarza. 

...czy ktoś popiera obecnego prezydenta A. Dudę, czy też R. Trzaskowskiego to dzisiaj kwestia sporu cywilizacyjnego jaki u nas się toczy po transformacji ustrojowej a następnie przystąpieniu Polski do Unii”. 

Zgadza się.
Wyborcy R. Trzaskowskiego wybierają kapitalizm i liberalizm Zachodni, a wyborcy A. Dudy, tęsknią za czasami sprzed transformacji, a UE się boją i jej nie chcą. 

--- 

„Ludzie głosujący na obecnego prezydenta Warszawy, widzą awans Polski w bezkrytycznym przyjmowaniu wszystkiego co przychodzi z Unii (Brukseli). Ludzie głosujący na obecnego prezydenta RP A. Dudę, widzą swój awans w równoprawnej współpracy z Brukselą.” 

PiS-bujda na resorach. Prawda jest taka, że wyborcy R. Trzaskowskiego wybierają kapitalizm i liberalizm Zachodni, a wyborcy A. Dudy, tęsknią za czasami sprzed transformacji, a UE się boją i jej nie chcą.

--- 

„Jednych i drugich dzieli wiele, ale niewątpliwie łączy jedno. Wszyscy (mówię o zwykłych wyborcach jednej i drugiej opcji) chcą ” 

Zgadza się. Tyle, że PiS mówiąc o „Polsce bezpiecznej, gospodarnej, zamożnej i nowoczesnej”, ma na myśli Polskę podporządkowaną pisowskiej oligarchii. Czyli o zamożności dla PiS-partyjnego aktywu. 

--- 

„Ale jest też inna droga poprawy swojego materialnego losu - ciężka praca i pełen wyrzeczeń trud bez oglądania się na łaskę i niełaskę bogatych. I wtedy można zachować wyznawane wartości a jednocześnie poprawić swój byt.” 

Zgadza się. I jest to możliwe jedynie w warunkach prawnych Zachodu, takich jakie obowiązują w Unii Europejskiej. Czego PiS nie uznaje i chce zaprowadzić pisowskie warunki prawne, preferujące PiS-aktyw partyjny. 

--- 

„Bo cóż mamy w zachodniej Europie? Dobrobyt, faktycznie jest tam większy niż u nas. Ale jednocześnie są tam małżeństwa homoseksualne, adopcja dzieci przez homoseksualne pary, puste kościoły, pedagogika wstydu w odniesieniu do własnej historii, odcinanie się od chrześcijańskiego dziedzictwa Europy.”

Kolejna PiS-bujda na resorach.
Dobrobyt Zachodu jest bezpośrednią pochodną szacunku dla praw człowieka i wolności obywatelskich. Prawa stanowionego, które nie wyklucza ani nie preferuje żadnej grupy społecznej.  

--- 

„A co w swojej ofercie wyborczej ma Rafał Trzaskowski? No cóż, dokładnie to samo” 

Zgadza się. Ugrupowania polityczne, które reprezentuje Rafał Trzaskowski, zapewniają polskim obywatelom takie same warunki prawne jak na Zachodzie, jak w UE. Czyli pełen szacunek dla praw człowieka i wolności obywatelskich. Prawo stanowione, które nie wyklucza ani nie preferuje żadnej grupy społecznej. 

--- 

„Światopoglądowo musimy stać społeczeństwem takim, jak te w Europie zachodniej. I dzięki temu osiągniemy dobrobyt i zamożność, które oni mają. Jednym słowem upodobnić się, aby zostać przyjętym do zamożnego grona. Jak się okazuje, 30% społeczeństwa rozumuje podobnie.” 

Zgadza się absolutnie.
Jeżeli obywatele Polski mają osiągnąć zachodni poziom dobrobytu i zamożności, muszą stać się społeczeństwem takim, jak te w Europie Zachodniej. Ubolewać należy nad tym, że tę oczywista oczywistość rozumie w Polsce mniej niż połowa obywateli. Ale to się z roku na rok zmienia. Światłych obywateli przybywa, głównie w nieskażonym PRLem pokoleniu 40minus. Co widać po wynikach wyborów do sejmu i senatu w 2019 r. i w obecnej kampanii prezydenckiej. 

--- 

„A co proponuje obecny prezydent A. Duda? Tak, tę drugą drogę, czyli ciężką pracę i pełen wyrzeczeń trud”. 

Nieprawda.
PiS proponuje marazm społeczny, podporządkowanie obywateli pisowskim oligarchom, a obywatelom ochłapy w postaci xxx-plusów, by siedzieli cicho i słuchali się władzy. Co jest powtórką z PRLu. 

--- 

„W efekcie dołączenie do bogatych społeczeństw Zachodu nie poprzez upodobnienie i podporządkowanie, ale dzięki równoprawnej z nimi współpracy. 

PiS-bujda na resorach. 
Efektem rządów PiS są spadające wskaźniki makroekonomiczne (np. drastyczny spadek poziomu wzrostu inwestycji i systematyczny spadek wartości spółek skarbu państwa), a także upowszechnianie się postaw ksenofobicznych i rasistowskich, wykluczających Polske z grona cywilizowanych państw Zachodu. 

--- 

„Która droga jest skuteczniejsza? Dla mnie pytanie retoryczne. Ale czy też dla większości Polaków? Pierwsza tura, mimo tego, że prezydent A. Duda ją wygrał, co dzisiaj oficjalnie ogłoszono pokazała, że jednak nie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w drugiej turze będzie inaczej.” 

Jedyną drogą polskich obywateli do dobrobytu i zamożności są takie same warunki prawne jak na Zachodzie, jak w UE. Czyli pełen szacunek dla praw człowieka i wolności obywatelskich. Prawo stanowione, które nie wyklucza ani nie preferuje żadnej grupy społecznej. 

--- 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. 

P.S.
Pozostało 999 dni.
https://www.salon24.pl/u/soroka/1057653,1000-dni-do-poranka-bez-pisu 


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka