4 obserwujących
32 notki
16k odsłon
254 odsłony

O wychodzeniu PRL z Polaków

Wykop Skomentuj11

Gdy na początku lat 90 ubiegłego stulecia Polska wyszła z PRL, pojawiło się pytanie, kiedy PRL wyjdzie z Polaków. Doświadczenie dziejów podpowiadało, że dopiero wtedy, gdy urodzeni po roku 1980 przekroczą trzydziestkę i będzie ich w Polsce większość. A do tego czasu tkwiący w duszach Polaków PRL, będzie domagał się swych praw. Będzie ograniczał i zwalczał wszystko, co niesie ze sobą liberalna demokracja i kapitalizm. 

Podstawowym dziedzictwem PRL jest przekonanie, że społeczeństwo winne być jednolite pod względem ideologicznym. Co zostało wyrażone hasłem „Nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna – ważne, żeby była katolicka”. Czyli, że tak jak wcześniej Polska miała być socjalistyczna, tak teraz ma być katolicka, czyli że pierwszych sekretarzy PZPR maja zastąpić proboszczowie, a miejsce Biura Politycznego PZPR ma zająć Konferencja Episkopatu Polski. A prawnego porządku w kraju ma pilnować ugrupowanie polityczne w pełni zrzeszone z Kościołem. 

By Polskę socjalistyczną przemienić w Polskę katolicką, należało polskiego homo sovieticusa przerobić na posłusznego syna Kościoła. I to się w sporej części udało i doprowadziło PiS do władzy. Co było do przewidzenia i dlatego przyjęcie Polski do NATO i UE było dobrym ruchem Zachodu, który w ten sposób uratował ledwo poczętą polską demokrację, która dzięki wysiłkowi pokolenia nieskażonego PRLem ma się wreszcie szansę narodzić.    

Głównym tematem propagandowymi PiS jest wmawianie Polakom, że za to, iż nie są tak bogaci jak obywatele Zachodu, winna jest transformacja ustrojowa, dzięki której komuniści z PRL uwłaszczyli się na majątku PRL. Co, według PiS,  odbyło się za zgodą Zachodu, który opanowany jest przez, według oficjalnych przekazów PiS, „antychrześcijańskie lewactwo”, a według nieoficjalnej pisowskiej propagandy (drugoobiegowej), przez „żydowskie i niemieckie spiski”. Siła tej propagandy polega na jej irracjonalności, z którą nie sposób racjonalnie dyskutować. Polska została przez PiS bezczelnie oszukańczo podzielona na propisowski lepszy sort patriotów i zdradziecką antypolską resztę.  

Ale świat jest tak skonstruowany, że każda rzecz powstała na bazie kłamstw i oszustw, załamuje się pod własnym, tych kłamstw i oszustw, ciężarem. Po czterech latach pisowskich prób zawłaszczenia Polski i życia Polaków, PiS rozpaczliwie się broni, coraz bardziej zaciekle oczerniając prodemokratyczną opozycję. Co jest wyłącznie pisowską walką o zachowanie stołków na jak najdłużej. PiS od samego początku wiedział, że przynależność Polski do UE i NATO i ubywające zasoby wychowanego w PRL homo sovieticusa, wykluczają projekt nieliberalnej „katolickiej republiki” z realnego świata.  

Tak więc jeżeli PiS wygra wybory parlamentarne, to je tylko wygra. Jeżeli ta wygrana pozwoli PiSowi rządzić, to będzie rządził, ale już resztką swych sił, które będą znikać z miesiąca na miesiąc. Konflikty z UE i społeczne wewnętrzne będą narastać i PiS będzie zajęty tylko jednym. Jak się ze swej „władzy”, ze swych oszustw kłamstw i prywaty, w miarę bezboleśnie wyplątać. A PRL zacznie wymierać ostatecznie. 

P.S. 1
https://www.salon24.pl/u/soroka/967920,niemce-wszedzie-zboczki-wszedzie-co-to-bedzie  

P.S. 2
Notka powstała przed wybuchem „Piebiak Gate“. Afery ukazującej, że PiS w zwalczaniu opozycji stosuje metody PZPR w PRL. Wykorzystanie struktur i urzędów państwowych do oczerniania opozycji. 


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo