4 obserwujących
31 notek
15k odsłon
1144 odsłony

Jaką piękną imprezę PiS zorganizował

Wykop Skomentuj78

Uroczystości osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej kolejny raz obnażyły brak rozeznania Polaków we wszystkim co II WŚ dotyczy. Cały świat był świadkiem, jak Polacy usiłują II Wojnę Światową sprowadzić do lokalnego konfliktu, w którym Niemcy i Rosjanie mordowali Polaków, a cała reszta drugowojennych wydarzeń rozgrywała się niejako przypadkiem wokół poniewieranej Polski. Polska centrum wszechświata.

Jedynym skutkiem takiego potraktowania istoty II Wojny Światowej przez pisowskich organizatorów uroczystości, było ograniczenie zasięgu tychże uroczystości do placu Piłsudskiego w Warszawie. Świat może taki zaprezentowany przez PiS punkt widzenia tolerować, ale nie będzie go z PiSem wysoce celebrować. I nie celebrował, a do istniejących już minusów na temat PiS, dopisał następne. Wielki sukces. 

Organizując warszawską imprezę PiS popełnił trzy dyplomatyczne grzechy śmiertelne. Grzechy, które mają przynieść profity wyborcze wśród najsłabiej wykształconej części społeczeństwa. Co być może się stanie, ale niestety kosztem pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Pozostanie w świecie opinia, że Polska to jest hermetycznie zamknięty w sobie grajdołek, gdzieś na obrzeżach cywilizacji.

Grzechem pierwszym było niezaproszenie delegacji rosyjskiej. W czasie wojny alianta Zachodu, bez którego niemożliwe byłoby pokonanie nazistowskich Niemiec, zanim w ich posiadaniu byłyby odrzutowe samoloty bojowe, rakiety międzykontynentalne i broń masowego rażenia. Nie mówiąc już o olbrzymiej daninie krwi Armii Czerwonej. 

Polacy stosunek do Rosji mają jaki mają i jest to stosunek sprawiedliwy, przyjacielem Polski Rosja nigdy nie była, a czterdzieści lat komunistycznej okupacji radzieckiej doprowadziły Polskę do ruiny gospodarczej. Ale w stosunkach dyplomatycznych w takich sytuacjach jak obchodzona światowa rocznica, nie można i nie wolno kierować się uczuciami, tego lubię, a tamtego nie. Co to miało być? Zemsta? Pogarda? No, super. 

Grzechem drugim było zlekceważenie przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Najwyższego reprezentanta Unii Europejskiej, organizacji która powstała między innymi po to, by okrucieństwa wojenne już nigdy Europy nie zniszczyły. Organizacji, dzięki której Polska rozwija się gospodarczo w tempie w jakim nigdy wcześniej nie było jej dane. Więc co to miało być? Kolejna zemsta? Sygnał o wyimaginowanej wspólnocie? A może świat miał zobaczyć siłę i determinację Polski niezłomnej? No to zobaczył.

Grzechem trzecim było niezgodne z protokołem dyplomatycznym rozsadzenie zagranicznych i polskich gości, a przede wszytkim posadzenie prezesa partii PiS, który nie zajmuje żadnego stanowiska w państwie, w pierwszym rzędzie zarezerwowanym dla premierów państw. I co to miało znaczyć? Oto wódz Narodu? Naczelnik państwa? No to mamy w Polsce Polski wodza i świat go widział. W pierwszym rzędzie.

Wnioski? To już każdy Polak musi sobie samemu wyciągnąć. Zgodnie ze swoim sumieniem i światopoglądem.

Wykop Skomentuj78
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka