25 obserwujących
870 notek
233k odsłony
  282   1

APEL o UDOSTĘPNIANIE❗ #NowyWał rządu PiS w pigułce❗Odkłamujemy rządową propagandę i pokazu

Konfederacja

APEL o UDOSTĘPNIANIE❗
#NowyWał rządu PiS w pigułce❗
Odkłamujemy rządową propagandę i pokazujemy co się kryje za kolejnymi slajdami Morawieckiego i spółki. Pokazujcie to rodzinie i znajomym!
Niszczenie polskich przedsiębiorców i dobijanie klasy średniej będzie trwać z całą mocą.
Nie dajcie się nabrać na "NowyWał" socjalistów i wspierajcie Konfederację!
❌ Brak możliwości odliczenia składki NFZ od PIT, czyli ogromna podwyżka podatku dochodowego dla wszystkich! Dla przedsiębiorców podatek dochodowy wzrośnie aż o 9 proc., dla pozostałych obywateli aż o 7,75 proc.
❌ Praktyczny efekt zmian to dwie nowe, wyższe stawki podatkowe tj. 24,75% i 39,75%, co czyni stawki podatkowe w Polsce bardzo wysokimi!
❌ Pełne oskładkowanie umów zleceń (a docelowo również umów o dzieło), co będzie miało tragiczne skutki dla milionów Polaków i zarobią przez to mniej! Ostrzegaliśmy przed tym od miesięcy, teraz rządzący zakomunikowali, że faktycznie dojdzie do pełnego opodatkowania umów cywilnoprawnych, a później również umów o dzieło.
❌ Opłata reprograficzna, czyli kilkuprocentowy podatek podnoszący ceny sprzętu elektronicznego, który przeznaczony zostanie na... dopłaty do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych artystów! Nie dość, że z powodu lockdownu ceny elektroniki wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent to teraz władza chce dodatkowo uderzyć w portfele Polaków i nałożyć podatek na komputery, laptopy, tablety, urządzenia audio, dekodery, skanery, nagrywarki CD, DVD, BluRay i wiele innych!
Ceny sprzętu wzrosną nawet o kilkaset złotych i wszyscy w tym złożymy się na emerytury dla artystów. Sprawiedliwe?
❌ Omijanie konstytucyjnego limitu zadłużeni! Emitowanie długu poza deficytem budżetowym - obligacje BGK.
Tempo w jakim rząd zadłuża Polskę jest dramatyczny. Według oficjalnych informacji jakie rządzący wysłali do Brukseli dług publiczny Polski na koniec 2021r. wyniesie już blisko 1,5 BILIONA złotych! W dwa lata rząd PiS zwiększa zadłużenie o ponad... 400 miliardów zł: w 2020r. o 290 mld zł, a w 2021r. o 143 mld zł. Teraz dowiadujemy się, że będą omijać zapisany w konstytucji limit zadłużenia i podbijać dług jeszcze bardziej!

image

Konfederacja

#NowyWał rządu PiS: Wmawiają Polakom, że podniosą kwotę wolną do 30 tys. zł, ALE w Sejmie już... 2 razy odrzucili nasz projekt podnoszący kwotę wolną do 12-krotności pensji minimalnej, czyli ponad 30 tys. zł dla WSZYSTKICH! Kto pomógł rządzącym zablokować nasz projekt? Oczywiście Lewica!
Nie wierz w "NowyWał" socjalistów, wspieraj Konfederację!
Już raz okłamali Polaków ws. podniesienia kwoty wolnej: obiecywali to 6 lat temu, wówczas zapewniając, że jak tylko dojdą do władzy to podniosą ją do 8 tys. zł. I co się okazało? Dopuścili się perfidnego oszustwa - uchwalili kwotę wolną na poziomie 8 tys., ale tylko do garstki ludzi, a dla wielu innych kwota nie tylko nie wzrosła, ale wręcz... spadła!
Tak to zrobili wtedy:
➡ Kwota wolna 8 tys. dotyczy TYLKO osób przy dochodach rocznych do 8 tys. zł. Znacie kogoś kto zarabia 8 tys. zł rocznie, czyli ok. 660zł miesięcznie?!
➡ Przy dochodach rocznych 8-13 tys. zł - kwota wolna proporcjonalnie spada z 8 tys. zł do 3091 zł.
➡ Przy dochodach rocznych od 13 tys. do 85 528 zł - kwota wolna wynosi 3091 zł.
➡ Przy dochodach od 85 528 zł do 127 tys. zł - kwota wolna proporcjonalnie spada z 3091 zł do 0 zł.
To pokazuje, że kwota wolna od podatku dla zdecydowanej większości Polaków pozostała bez zmian i wynosi skandalicznie niskie 3091 zł, a dla tych, którym udało się uzyskać wyższe zarobki kwota wolna wręcz zmalała!
Teraz kombinują podobnie, "nowy wał" ma polegać na opowiadaniu ludziom o podniesieniu kwoty wolnej do 30 tys. zł, a dostaniemy przy tym:
❌ Odebranie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT, co sprawi, że podatek dochodowy mocno wzrośnie dla wszystkich, a szczególnie dla prowadzących działalność gospodarczą!
❌ Co to również oznacza? Dostaniemy dwie wyższe stawki podatkowe 24,75% i 39,75%!
Będziemy mieć radykalny wzrost obciążeń dla przedsiębiorców i uderzenie w klasę średnią.
❌ Jakby tego było mało rządzący zapowiedzieli pełne oskładkowanie umów zleceń (a zapewne docelowo również umów o dzieło) i każdy, kto ma taką formę zatrudnienia, zarobi znacznie mniej!
To będzie rzeź dla przedsiębiorców i klasy średnie, przed którą ostrzegaliśmy od dawna.

image

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale