68 obserwujących
580 notek
494k odsłony
2743 odsłony

Wybory w USA- marzenia R.Sikorskiego: ***** *** na fladze USA

Wykop Skomentuj63

image


https://twitter.com/sikorskiradek/status/1324252850403348480/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1324252850403348480%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F525197-sikorski-pokazuje-przerobiona-flage-usa-z-wulgarnym-haslem


R.Sikorski zaciera swe zbrodnicze łapki i z utęsknieniem oczekuje potwierdzenia zwycięstwa w amerykańskich wyborach Joe Bidena i powrotu amerykańskiej polityki do tej z czasów prezydenta B.H.Obamy, gdy ograniczano budżet Pentagonu i wspierano budowę rosyjsko niemieckiej EURAZJI, w której dla Polski przewidziano status rosyjsko niemieckiego kondominium z podziałem stref wpływów na linii Robbentrop Mołotow.

Na powrót USA do tej polityki z czasów Obamy i wiceprezydenta Joe Bidena, obecnie ewentualnego prezydenta USA liczą Niemcy.


Wybory prezydenckie w USA skłoniły Annegret Kramp-Karrenbauer, szefową CDU i minister obrony narodowej Republiki Federalnej Niemiec od 2019 roku do złożenia propozycji ułożenia wzajemnych stosunków na nowych zasadach.

D.Trump krytykował Niemcy za niewywiązywanie się z ustaleń przyjętych przez NATO, w sprawie przeznaczania co najmniej 2% PKB na cele obronne.

Dotychczas Niemcy wydają na obronę tylko 1,23 procent swojego PKB, podczas gdy USA aż 3,39 procent PKB.

Członek rządu federalnego, minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer przedstawiła kompletną strategiczną mapę drogową na rzecz ponownego dostosowania stosunków transatlantyckich na nowych warunkach.  

Annegret Kramp-Karrenbauer, szefowa niemieckiej CDU i minister obrony narodowej RFN podczas przemówienia w 23.10.2010 roku z okazji przyznania jej nagrody medialnej „Steuben-Schurz-Gesellschaft „ - najstarszego niemiecko-amerykańskiego forum przyjaźni, przedstawiła USA strategiczną mapę drogową na rzecz ponownego dostosowania stosunków transatlantyckich na nowych warunkach.

Te "nowe warunki" to zgoda USA na przejęcie przez Niemcy strategicznej odpowiedzialności za bezpieczeństwo UE, co wiązałoby się z wycofaniem obecności militarnej USA z Europy(Niemcy zobowiązałyby się na zwiększenie swojego budżetu obronnego do takiego poziomu, który tą militarną odpowiedzialność Niemiec za bezpieczeństwo Europy, uczynił by realnym).

W zamian Niemcy/niemiecka UE byłyby gotowe zawrzeć z USA umowę o wolnym handlu i ograniczyć rolę USA do trzymania nad UE ochronnego parasola atomowego w ramach NATO.

Niemcy/niemiecka UE miałaby być jednym z geopolitycznych biegunów zdolnych do równorzędnej gry z USA, Rosją i Chinami(z postulatem statutu Niemiec jako stałego członka RB ONZ).

Jest to strategia Niemiec, o którą apelował Radosław Sikorski w przemówieniu wygłoszonym w listopadzie 2011 roku w Berlinie o krok od Bramy Brandenburskiej, w czasie gdy Polska sprawowała prezydencję w UE, mówiąc:

"Prawdopodobnie będę pierwszym ministrem spraw zagranicznych, który tak mówi, ale to powiem: mniej się obawiam niemieckiej siły, niż zaczynam bać się niemieckiej bezczynności”.

Był to czas, kiedy na szczycie NATO i NATO-Rosja w listopadzie 2010 roku w Lizbonie, ustanowiono strategiczne partnerstwo NATO-Rosja z zamiarem utworzenia konfederacji UE i Rosji zwanej EURAZJĄ, z podziałem stref bezpieczeństwa pomiędzy UE a Rosją w przybliżeniu na linii Ribbentrop - Mołotow(Polska o statusie kondominium rosyjsko niemieckim).

Polska zapłaciła za tę politykę wysoką cenę, jaką była zbrodnia na polskiej elicie w dniu 10.04.2010 roku, elicie która sprzeciwiała się takiej polityce rządów PO-PSL, Niemiec, Francji i administracji USA za prezydentury B.H.Obamy.

Obamie nie udało się uruchomić II-go etapu polityki resetu USA-Rosja w czasie II-giej swojej kadencji rozpoczętej w 2013 roku(Putin odrzucił ofertę Obamy na II-gi etap polityki resetu) z powodu rozbieżnych interesów USA/Izrael i Rosji na Bliskim Wschodzie(Syria, Iran), co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa D.Trumpa w 2016 roku.

Gdyby prezydentem został J.Biden, to zapewne chciałby grać z Chinami przeciw Rosji i utrzymałby obecność militarną USA na wschodniej flance NATO i w Polsce(tą politykę wzmacniania wschodniej flanki rozpoczęła administracja Obamy, przy dużej niechęci Niemiec, które chciałyby grać razem z Rosją przeciw USA i Chinom).

Zwycięstwo Joe Bidena oznaczałoby wsparcie jego administracji dla rewolty w Polsce w celu obalenia rządów  PIS czyli powtórka scenariusza z 2007 roku.

Rolę LPR R.Giertycha mogłoby odegrać "Porozumienie" J.Gowina(próbkę takich działań obserwowaliśmy przed majowymi wyborami prezydenckimi w Polsce).

Odejście J.Gowina z PO i potem ulokowaniem się jego partyjki w Zjednoczonej Prawicy było ruchem scenarzystów z WSI, którzy podobnie po wyborach w 2005 roku, ulokowali swą agenturę (LPR Giertycha- synalka M.Giertycha , współpracownika władz PRL i W.Jaruzelskiego) w rządzie PIS, by w odpowiednim momencie doprowadzić do obalenia rządu PIS.


Wykop Skomentuj63
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka