35stan 35stan
326
BLOG

"Ostatnie pokolenie"

35stan 35stan Społeczeństwo Obserwuj notkę 10

Ostatnio mamy coraz częściej do czynienia  z protestami aktywiszczy  z hasłami "Ratowania planety".
Promotorem tych organizacji w Warszawie jest Rafał Trzaskowski ksywa „Dupiarz”, prezydent Warszawy  i kandydat na prezydenta na następną kadencję w obecnej kampanii przed II-gą turą mającą się odbyć 21.04. 2024 roku.

Jakiś czas temu,  w lutym 2024 r. w radiu "ZET" straszył i zachęcał do patrzenia przez okno mówiąc, że jak tak dalej będzie się zmieniał klimat, "to nam  się planeta po prostu spali"!


Kto jest protektorem tego promotora warszawskich i nie tylko aktywiszczy?
R. Trzaskowski jest produktem globalistów (G.Sorosa i innych globalistycznych oligarchów USA/UE/Zachodu).

Fundacja George'a Sorosa finansowała studia Rafała Trzaskowskiego!


R. Trzaskowski  jest członkiem EUROPEJSKIEJ RADY STOSUNKÓW ZAGRANICZNYCH (ECFR)


ECFR jest europejskim oddziałem Council on Foreign Relations (CFR) – amerykańskiej, niezależnej organizacja polityczna non-profit, założonej w Nowym Jorku w 1921.

Zajmuje się szeroko rozumianymi kwestiami związanymi z polityką międzynarodową oraz miejscem i rolą Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej.

Organizacja dysponuje własnym think tankiem noszącym nazwę The David Rockefeller Studies Program.

Jednym z założycieli i pierwszym przewodniczącym organizacji był Paul Warburg,* szef amerykańskiego oddziału koncernu I. G. Farben.

* Paul Warburg - amerykański bankier pochodzenia żydowskiego z Niemiec , który finansował rewolucję bolszewicką w Rosji w 1917 roku, poprzez przekazanie złota Trockiemu a którego brat Max Warburg był w czasie I WŚ w zarządzie Reichsbanku, który sfinansował rewolucję bolszewicką wysyłając pociągiem do Petersburga Lenina ze złotem a do 1938 roku był członkiem rady nadzorczej "I.G. Farben", koncernu chemicznego,  produkującego gaz do komór gazowych i był kluczowym koncernem hitlerowskiej machiny wojennej.

Jedną z organizacji aktywiszczy wspieranej przez R. Trzaskowskiego jest organizacja "Ostatnie pokolenie", której miasto Warszawa wynajmuje lokal po cenach bardzo preferencyjnych i która ostatnio  urządza liczne ewenty mające ratować "płonącą planetę.

Były to:

- zakłócanie koncertu w Filharmonii Narodowej

- oblanie czerwoną farbą pomnika "Syrenki Warszawskiej"

- blokady przepraw mostowych w Warszawie, poprzez przyklejanie się     aktywiszczy do nawierzchni jezdni

Dlaczego w dzisiejszych czasach tak łatwo daje się werbować młodych ludzi do takich lewackich organizacji.
Jedną z przyczyn tego zjawiska jest kondycja psychofizyczna młodych pokoleń.

Na ten temat jest książka Jonathana Davida Haidta, amerykańskiego psychologa społecznego, profesora w dziedzinie etycznego przywództwa w New York University Stern School of Business.
Zajmuje się psychologią moralności i emocjami moralnymi.

Ostatnio trwa debata wokół jego książki pt. „The Anxious Generation”(pol. "Niespokojne pokolenie"), poświęconej przyczynom kiepskiej kondycji młodych pokoleń.

Stawia w niej tezę na temat szkodliwego wpływu smartfonów na dzieci.
Haidt powołuje się w książce na wiele badań aby dowieść, że smartfony i media społecznościowe, mają fatalny wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Dlatego przekonuje, że powinniśmy ograniczyć im do nich dostęp.
Haidt proponuje np. szkoły wolne od smartfonów, zakaz posiadania konta w mediach społecznościowych do 16 roku życia, zakaz posiadania smartfonów przez dzieci do rozpoczęcia nauki w liceach.

W Polsce  szkoły pod kierownictwem minister Nowackiej z rządu "uśmiechniętej Polski" idą w odwrotnym kierunku, niż to proponuje Haidt.

Ograniczając  prace domowe w szkołach i czytanie lektur wpajających dzieciom i młodzieży polski kod kulturowy, dają coraz więcej czasu na korzystanie ze smartfonów i angażowanie się w mediach społecznościowych, co będzie skutkować pogarszaniem się stanu psychicznego młodzieży i wzrost samobójstw w tej grupie wiekowej społeczeństwa.

35stan
O mnie 35stan

Nie znoszę kłamstwa, obłudy, relatywizmu moralnego i bezczelności w ich prezentacji. Preferuję rozmowę merytoryczną, opartą na faktach i uprawdopodobnionych poszlakach, analizy oparte na kojarzeniu różnych informacji i faktów w logiczny ciąg zdarzeń. Wyznaję pogląd, iż w polityce nie należy liczyć na przyjaźń, tylko na wspólne interesy, które najlepiej gwarantują dobrą współpracę, że partnerowi można zaufać, jeśli ma się możliwość kontroli jego działań.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo