22 obserwujących
419 notek
409k odsłon
  145   0

Lista – kto z PiS głosował za tzw „odciskami palców” w Parlamencie

Europejskim.

W dniu 15 kwietnia 2019 Parlament Europejski przegłosował utworzenie jednej, wspólnej  bazy danych do kontroli wszystkich obywateli Unii. W tym celu wprowadzono zapis o umieszczeniu odcisków palców w dokumencie identyfikacyjnym obywatela Unii. Dysponentem tej bazy w założeniu ma być Unia czyli Komisja Europejska. Państwa członkowskie Unii mają przekazać do tej bazy dane wszystkich swoich obywateli. Dane te będą zawierać wszystkie informacje zawarte w dowodzie osobistym plus na chwilę obecną historię kontaktów obywateli z wymiarem sprawiedliwości. Kolejne dane o np. statusie socjalnym, zdrowotnym, finansowym, przebiegu pracy itp obywatela będą sukcesywnie uzupełniane i aktualizowane.  Po przekazaniu danych swoich obywateli Polska całkowicie straci kontrolę nad ich wykorzystaniem. 

Za wprowadzeniem dodatkowej cechy biometrycznej w postaci odcisków palców w dowodach osobistych głosowali nast. posłowie PiS oraz tzw. "prawicy" :

ZA

1. R Czarnecki

2. E Czesak

3. A Fotyga

4. B Gosiewska

5. E Hoc

6.  M Jurek

7. K Karski

8. S Kłosowski

9. Z Krasnodębski

10. U Krupa

11. Z Kuźmiuk

12. S Ożóg

13. B Piecha

14. M Piotrowski

15. T Poręba

16. J. Saryusz-Wolski

17. J Wiśniewska

18. K Złotowski

PRZECIW :

0 - zero

WSTRZYMALI SIĘ :

0 -zero

Poseł PiS Legutko nie był obecny na głosowaniu.

Jedynym polskim posłem, który głosował "przeciw" był Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Głosowanie odbyło się 15 kwietnia, tuż przed zakończeniem kadencji 2014-19  Europarlamentu.

Głosowanie nad stworzeniem jednej wspólnej bazy danych o obywatelach Unii zostało rozbite na 2 oddzielne głosowania na dwoma różnymi kwestiami. W związku z tym osoba, która szuka głosowania na konkretnie, temat bazy, takowego nie znajdzie, gdyż takowego nie ma.

Informacje o głosowaniach imiennych nad projektami o symbolach A8-0347/2018 oraz A8-0348/2018 znajdują się tutaj :

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-8-2019-04-16-RCV_FR.htmlLubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale