10 obserwujących
249 notek
260k odsłon
120 odsłon

Na kogo 13 października zagłosują potomkowie rodzin szlacheckich?

Wykop Skomentuj2

Jako potomka takiej rodziny, której korzenie sięgają końca XVI wieku bardzo mnie interesuje ta kwestia. Choć my, potomkowie nie jesteśmy obecnie żadną, znacząca siłą, to myślę, że jest nas nadal spora liczba i nasze głosy mogą mieć pewne znaczenie.
Czy potomkowie rodzin szlacheckich pójdą za rekomendacją znanych przedstawicieli naszej grupy społecznej w osobach np. pana Stuhra, czy pani Jandy i zagłosują na PO, czy zagłosują jak potomkowie chłopów folwarcznych i niewykluczone, że i rodzin proletariackich na PiS?.

Wydaje się, że rekomendacja szczególnie pana Stuhra może mieć dla wielu potomków rodzin szlacheckich duże znaczenie. Pan Stuhr to jest bez wątpienia elita. Przypuszczam, że korzenie jego rodziny sięgają wielu wieków wstecz i prawdopodobnie już jeden z jego pierwszych przodków mógł się poszczycić tytułem szlacheckim. Sądząc po nazwisku szukałbym przodków pana Stuhra raczej wśród szlachty z peryferyjnych rejonów dawnej Polski (może np. Kurlandii?). Podobnie wysoko urodzona jest na pewno pani Janda. Wystarczy tylko na pana Stuhra czy panią Jandę popatrzeć, żeby być pewnym, że na pewno pochodzą „z domu” a nie „z chałupy”.

Nie wiem, co zrobią członkowie mojej grupy społecznej, ale ja osobiście do opinii pana Stuhra nie przywiązuję dużej wagi z prostej przyczyny, że mam poważne wątpliwości co do jego zasad moralnych oraz wychowania i z powodu tychże wątpliwości nie jest on dla mnie autorytetem.
Głównie razi mnie u pana Stuhra demonstracyjne obnoszenie się z „kosmopolityzmem” i „paneuropejstwem”
.
Nikt nie broni panu Stuhrowi być jak on to nazywa „mitteleuropejczykiem”,
https://pikio.pl/stuhr-szokuje-nie-jestem-polakiem-tylko-mittel/
ale twierdzić, że się jest bardziej „mitteleuropejczykiem” niż Polakiem uważam za moralnie niedopuszczalne. Polskie rodziny szlacheckie wychowywały swoje dzieci praktycznie zawsze w duchu patriotyzmu, miłości i szacunku dla Ojczyzny. Nie wiem kto w trakcie jego wychowania zaszczepił mu takie zasady i poglądy, gdyż mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że na pewno nie są to zasady, jakie mnie w  trakcie wychowania starali się zaszczepić członkowie mojej rodziny. Przypuszczam (a w zasadzie jestem praktycznie pewien), że podobne zasady, które starano się zaszczepić mnie zaszczepiano również dzieciom w większości polskich domów potomków rodzin szlacheckich.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale