0 obserwujących
58 notek
38k odsłon
  433   0

Miśkiewicz: Pamiętajcie, że prawdziwy morderca to Putin

Wydarzyła się dzisiaj tragedia. Zginęło 295 osób, prawdopodobnie. Zupełnie niezaangażowanych po żadnej stronie konfliktu. To pokazuje nam, że nie można stać obojętnie i tłumaczyć, że nas to nie dotyczy. Co do tego, kto ponosi odpowiedzialność za to wydarzenie, nie ma żadnej wątpliwości. Nasuwa się skojarzenie z zestrzeleniem koreańskiego Boeninga w 1983 roku przez Związek Radziecki. Obecny konflikt na terytorium wschodniej Ukrainy jest wygenerowany przez Rosję, która staje się godnym następcą bolszewickiego „imperium zła”. Nie ma żadnej wątpliwości, że nie doszłoby do dzisiejszej tragedii, gdyby Rosja nie wspierała terrorystów. Ale nie byłoby też tej tragedii, gdyby Zachód i Polska zajęły zdecydowane stanowisko wobec agresji rosyjskiej. Mam nadzieję, że to, co wydarzyło się dzisiaj wstrząśnie opinią światową i wstrząśnie nami wszystkimi.

Wszystkim rodzinom ofiar składamy kondolencje

Na ten moment wszystkie fakty wskazują, że to tzw. „separatyści” dokonali zamachu, pytanie jest tylko dotyczące tego, czy przez pomyłkę, czy też z premedytacją. Oczywiście wyjaśnienie tego jest bardzo ważne, ale tak czy inaczej, główny morderca nazywa się Putin. A z mordercą się nie rozmawia - mordercę należy sądzić, a jeżeli nie można go osądzić, to należy go odizolować. Obecnie nie powinno być dyskusji na temat tego, czy powinniśmy pomagać Ukraińcom. Teraz społeczność międzynarodowa powinna podjąć decyzję, w jaki sposób dozbroić Ukrainę i jak odizolować mordercę Putina.
Stowarzyszenie Pokolenie od niedzieli będzie podejmować w Polsce ukraińskie dzieci, których rodzice walczyli na Majdanie. W sierpniu przyjadą do nas kolejne grupy dzieci z Doniecka i dzieci uchodźców z Krymu. Napisałem na ten temat dłuższy materiał, który dzisiaj miał wejść na naszego fb. Jednak rzeczywistość dnia dzisiejszego zmieniła hierarchię ważności. Myślę, że musimy się dzisiaj pomodlić za ofiary zamachu i za pokój na Ukrainie, pamiętając o tym, że nie można dłużej udawać, że nic się nie stało.


Przemysław Miśkiewicz
Przewodniczący Stowarzyszenia Pokolenie


www.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie

www.pokolenie.org.pl

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale