Blog
Planowanie przyszłości wymaga dobrego zrozumienia historii
Stowarzyszenie Pokolenie
Stowarzyszenie Pokolenie Stowarzyszenie „Pokolenie” powołaliśmy do życia w październiku 1997 roku
0 obserwujących 58 notek 37288 odsłon
Stowarzyszenie Pokolenie, 17 lipca 2014 r.

Miśkiewicz: Pamiętajcie, że prawdziwy morderca to Putin

Wydarzyła się dzisiaj tragedia. Zginęło 295 osób, prawdopodobnie. Zupełnie niezaangażowanych po żadnej stronie konfliktu. To pokazuje nam, że nie można stać obojętnie i tłumaczyć, że nas to nie dotyczy. Co do tego, kto ponosi odpowiedzialność za to wydarzenie, nie ma żadnej wątpliwości. Nasuwa się skojarzenie z zestrzeleniem koreańskiego Boeninga w 1983 roku przez Związek Radziecki. Obecny konflikt na terytorium wschodniej Ukrainy jest wygenerowany przez Rosję, która staje się godnym następcą bolszewickiego „imperium zła”. Nie ma żadnej wątpliwości, że nie doszłoby do dzisiejszej tragedii, gdyby Rosja nie wspierała terrorystów. Ale nie byłoby też tej tragedii, gdyby Zachód i Polska zajęły zdecydowane stanowisko wobec agresji rosyjskiej. Mam nadzieję, że to, co wydarzyło się dzisiaj wstrząśnie opinią światową i wstrząśnie nami wszystkimi.

Wszystkim rodzinom ofiar składamy kondolencje

Na ten moment wszystkie fakty wskazują, że to tzw. „separatyści” dokonali zamachu, pytanie jest tylko dotyczące tego, czy przez pomyłkę, czy też z premedytacją. Oczywiście wyjaśnienie tego jest bardzo ważne, ale tak czy inaczej, główny morderca nazywa się Putin. A z mordercą się nie rozmawia - mordercę należy sądzić, a jeżeli nie można go osądzić, to należy go odizolować. Obecnie nie powinno być dyskusji na temat tego, czy powinniśmy pomagać Ukraińcom. Teraz społeczność międzynarodowa powinna podjąć decyzję, w jaki sposób dozbroić Ukrainę i jak odizolować mordercę Putina.
Stowarzyszenie Pokolenie od niedzieli będzie podejmować w Polsce ukraińskie dzieci, których rodzice walczyli na Majdanie. W sierpniu przyjadą do nas kolejne grupy dzieci z Doniecka i dzieci uchodźców z Krymu. Napisałem na ten temat dłuższy materiał, który dzisiaj miał wejść na naszego fb. Jednak rzeczywistość dnia dzisiejszego zmieniła hierarchię ważności. Myślę, że musimy się dzisiaj pomodlić za ofiary zamachu i za pokój na Ukrainie, pamiętając o tym, że nie można dłużej udawać, że nic się nie stało.


Przemysław Miśkiewicz
Przewodniczący Stowarzyszenia Pokolenie


www.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie

www.pokolenie.org.pl

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nasze szeregi tworzą ludzie różnych profesji i zawodów. Są wśród nas dziennikarze, politycy, adwokaci, działacze społeczni, twórcy kultury i sztuki – ludzie kreatywni których połączyło przywiązanie do konserwatywnego systemu wartości. Wierni tym wartościom wspieramy wszystkie inicjatywy promujące ideę wolnego społeczeństwa, obronę mechanizmów gospodarki wolnorynkowej oraz poszanowanie dla tradycji i kultury narodowej. Wywodzimy się z różnych grup i środowisk jednak większość z nas swoją pierwszą społeczną działalność prowadziła w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. To właśnie tam formował się światopogląd wielu z naszych członków. To właśnie tam nabywaliśmy pierwszych doświadczeń.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ZBIGWIE Na razie chyba tak, jest tylko tutaj.
  • Stowarzyszenie Pokolenie Wywiad zamieściliśmy na naszym blogu dzięki uprzejmości Bianki...
  • @MAUR Coraz więcej ubrań, leków, szalików, czapek itp. we wszystkich biurach w całym kraju....

Tematy w dziale