Blog
Blog Stowarzyszenia KoLiber
Stowarzyszenie KoLiber
59 obserwujących 276 notek 108697 odsłon
Stowarzyszenie KoLiber, 13 listopada 2014 r.

Kandydaci goniący bolszewika: Seweryn Szwarocki

Foto: Margotte/blogpress.pl
Foto: Margotte/blogpress.pl

 Warszawskie metro jest jednym z najdroższych w Europie. Kosztuje ok. 160 mln euro za km, podczas gdy inne stolice europejskie, takie jak Sofia czy Madryt potrafią budować trzykrotnie taniej. Nawet w Rzymie, gdzie napotykano na starożytne wykopaliska, gdzie każda stacja to są kolejne muzea, a metro budowano bardzo długo, koszty były niższe, niż w Warszawie. W radzie miasta potrzeba ludzi, którzy będą lepiej kontrolować władzę, monitorować umowy i zamówienia publiczne” - mówił w rozmowie z portalem Blogpress.pl Seweryn Szwarocki, ekonomista, kandydat do Rady m.st. Warszawy z Targówka, Wawra, Wesołej i Rembertowa.

Jeśli chcecie państwo, aby w radzie miasta zasiadali ludzie kompetentni, a równocześnie wyznający konserwatywne wartości, głosujcie na mnie” - zakończył swoją wypowiedź.

Seweryn Szwarocki – ekonomista, studiował na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w dużych firmach doradczych m.in. w zakresie audytu instytucji finansowych, ekspert Fundacji Republikańskiej, komentator ekonomiczny (m.in. na antenie Telewizji Trwam i Telewizji Republika), członek Ruchu Światło-Życie, działacz Stowarzyszenia KoLiber, w latach 2011-2012 prezes tej organizacji (w tym czasie inicjator lub współorganizator licznych projektów ekonomicznych, historycznych i pro-life, takich jak: „Goń z pomnika bolszewika”, Marsze Rotmistrza Pileckiego, KoLiber dla Życia, Lekcje Ekonomii dla Młodzieży, KoLiber Historia), kandydat do Rady m.st. Warszawy z 4. miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym Targówek, Wawer, Wesołą i Rembertów. W skład komitetu poparcia jego kandydatury weszli m.in. marszałek Sejmu RP V kadencji, prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, badacz historii Leszek Żebrowski, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy i przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS Olga Johann, historyk dr Krzysztof Kawęckiczy przedsiębiorca i działacz społeczny Maciej Gnyszka.

Pełen tekst wywiadu: http://blogpress.pl/node/20168

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

www.koliber.org

image

image

Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolska organizacja łącząca ludzi o poglądach konserwatywnych oraz wolnorynkowych. Posiadamy ponad 20 oddziałów w miastach całej Polski.

Konserwatyści, liberałowie, libertarianie, wolnościowcy, monarchiści, minarchiści, anarchokapitaliści, antykomuniści. Licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, wolność gospodarcza, rozwój samorządności, szacunek dla historii i tradycji oraz silne i bezpieczne państwo.

W naszej działalności dążymy do:
I Realizacji idei wolnego społeczeństwa.
II Całkowitego poddania gospodarki mechanizmom rynkowym.
III Obrony suwerenności państwowej.
IV Stworzenia "silnego państwa minimum" opartego na rządach Prawa.
V Rozwoju samorządności.
VI Poszanowania tradycji i historii.
VII Uznania szczególnej roli Rodziny

Działając w KoLibrze pragniemy zarazem inspirująco i twórczo wykorzystać spędzany wspólnie czas. Pole naszej działalności jest niezwykle szerokie: od tak poważnych przedsięwzięć jak międzynarodowe konferencje, obozy naukowe, panele dyskusyjne poprzez uliczne manifestacje aż po nieformalne spotkania, imprezy integracyjne oraz pikniki.

Różnorodność nurtów sprawia, że są wśród nas ludzie o różnych poglądach. I właśnie to jest naszą siłą. Nie zawsze się zgadzamy, ale to jedyne takie miejsce na polskiej scenie politycznej, gdzie prawica potrafi rozmawiać i wypracowywać kompromisy.

Poszczególne teksty zamieszczane na blogu nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KRZYSZTOF J. WOJTAS Dr Kawęcki odnosił się do tych kwestii w dalszej części spotkania....
  • @Sartre A co takiego było w latach 2005-2007? Stalinizm, jak mówił pewien pan? To, co w...
  • @Sowiniec Tak, zdecydowanie. Jednak my jesteśmy konstruktywni. Nie mówimy tylko o tym, co nam...

Tematy w dziale