Blog
Blog Stowarzyszenia KoLiber
Stowarzyszenie KoLiber
59 obserwujących 276 notek 108697 odsłon
Stowarzyszenie KoLiber, 14 kwietnia 2015 r.

„Żołnierze Wyklęci” - dziedzictwo i zobowiązanie. Zapraszamy!

Stowarzyszenie KoLiber we współpracy z samorządem dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy rozpoczyna cykl edukacyjny „Praskie Spotkania z Historią”. Patronem honorowym serii jest burmistrz dzielnicy Paweł Lisiecki.

Pierwszym wydarzeniem organizowanym w ramach projektu będzie spotkanie z dr Krzysztofem Kawęckim pt. „Żołnierze Wyklęci” - dziedzictwo i zobowiązanie, które odbędzie się w czwartek 16 kwietnia o godz. 19 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15 (na tyłach Katedry Warszawsko-Praskiej, tuż przy przystanku Park Praski – dojazd trwa ok. 5 min. od stacji metra Ratusz-Arsenał, można też w kilka minut dojść z Dworca Wileńskiego).

Spotkanie dotyczyć będzie roli powojennego podziemia niepodległościowego w historii Polski i jego wpływu na kolejne pokolenia Polaków. Będzie mowa o tym, jak odnoszono się do „Żołnierzy Wyklętych” w PRL i III RP, komu zawdzięczamy przywracanie Powstańców Antykomunistycznych do świadomości społecznej, a kto walczył z pamięcią o naszych bohaterach. Spróbujemy także znaleźć odpowiedź na pytanie o to, w jaki sposób współcześni powinni realizować zobowiązanie wynikające z odwołania do dziedzictwa drugiej konspiracji.

Krzysztof Kawęcki– historyk, politolog, doktor nauk humanistycznych (KUL), nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem, od lat 70. działacz narodowego nurtu opozycji antykomunistycznej, członek Polskiego Komitetu Obrony Życia, Rodziny i Narodu, redaktor i wydawca prasy podziemnej, w latach 1998-2002 przewodniczący Rady Gminy Celestynów, wiceminister edukacji narodowej w okresie 2000-2001, od 2014 roku radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przewodniczący władz wojewódzkich oraz wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka, współorganizator Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, autor książek historycznych, publicysta m.in. „Naszego Dziennika”, „wSieci Historii”, „Mojej Rodziny”, miesięcznika „Patria”, Telewizji Trwam i Radia Maryja. 11 listopada 2008 roku, za „zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”, prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

www.koliber.org

image

image

Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolska organizacja łącząca ludzi o poglądach konserwatywnych oraz wolnorynkowych. Posiadamy ponad 20 oddziałów w miastach całej Polski.

Konserwatyści, liberałowie, libertarianie, wolnościowcy, monarchiści, minarchiści, anarchokapitaliści, antykomuniści. Licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, wolność gospodarcza, rozwój samorządności, szacunek dla historii i tradycji oraz silne i bezpieczne państwo.

W naszej działalności dążymy do:
I Realizacji idei wolnego społeczeństwa.
II Całkowitego poddania gospodarki mechanizmom rynkowym.
III Obrony suwerenności państwowej.
IV Stworzenia "silnego państwa minimum" opartego na rządach Prawa.
V Rozwoju samorządności.
VI Poszanowania tradycji i historii.
VII Uznania szczególnej roli Rodziny

Działając w KoLibrze pragniemy zarazem inspirująco i twórczo wykorzystać spędzany wspólnie czas. Pole naszej działalności jest niezwykle szerokie: od tak poważnych przedsięwzięć jak międzynarodowe konferencje, obozy naukowe, panele dyskusyjne poprzez uliczne manifestacje aż po nieformalne spotkania, imprezy integracyjne oraz pikniki.

Różnorodność nurtów sprawia, że są wśród nas ludzie o różnych poglądach. I właśnie to jest naszą siłą. Nie zawsze się zgadzamy, ale to jedyne takie miejsce na polskiej scenie politycznej, gdzie prawica potrafi rozmawiać i wypracowywać kompromisy.

Poszczególne teksty zamieszczane na blogu nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KRZYSZTOF J. WOJTAS Dr Kawęcki odnosił się do tych kwestii w dalszej części spotkania....
  • @Sartre A co takiego było w latach 2005-2007? Stalinizm, jak mówił pewien pan? To, co w...
  • @Sowiniec Tak, zdecydowanie. Jednak my jesteśmy konstruktywni. Nie mówimy tylko o tym, co nam...

Tematy w dziale