Szkiełko i oko
Sapere Aude. Ludzie plis sapere aude. Innymi słowy: myśleć trza.
23 obserwujących
117 notek
192k odsłony
  1231   0

W Polsce nie było zamachów organizowanych przez uchodźców. W Europie też nie.

Jedną z największych głupot, które uchodzą w Polsce za prawdę jest powiązanie terroryzmu z uchodźcami. To absurdalne stwierdzenie jest powtarzane przez zwykłych ludzi, ale także przez najważniejszych polityków PiS i służy za argument by nie przyjmować uchodźców. Można je także usłyszeć a propos zamachu w Manchesterze. Jak to zwykle w przypadku PiS chodzi o odwołanie do najniższych, najbardziej prymitywnych ludzkich emocji. PiS to partia, która zawsze w cyniczny i podstępny sposób żerowała na ludzkiej łatwowierności i głupocie. W przypadku dyskusji o terroryźmie i uchodźcach jest to szczególnie oburzające, ponieważ gra toczy się o los ludzi, którzy uciekają przed wojną i potrzebują pomocy.


Żaden z dużych zamachów w Europie nie został przeprowadzony przez uchodźców. Spójrzmy na kilka ostatnich wydarzeń. Zamachowcem w Londynie był obywatel brytyjski. Mężczyzna urodzony w Wielkiej Brytanii. Na Islam przeszedł kiedy miał trzydzieści kilka lat. O ile wiadomo nie był nigdy w Syrii, o ISIS dowiedział się w więzieniu ideologii uczył się za pośrednictwem internetu.


Zamachowiec w Szwecji pochodził z Uzbekistanu. Składał wniosek o azyl, który został odrzucony. Nie miał więc prawa pobytu w Szwecji i miał być deportowany.


Zamachowiec z Berlina, który porwał polską ciężarówkę był z Tunezji. W Tunezji nie ma żadnej wojny a więc Tunezyjczyk nie był uchodźcą. Składał wniosek o azyl, który został odrzucony i miał wracać do siebie.


Zamachy z Brukseli były zorganizowane przez Belgów. Mieli oni kontakt z ISIS, wyjechali walczyć do Syrii. Przemieszczali się jednak swobodnie pomiędzy Europą i Syrią, mieli europejskie paszporty i nie byli w ogóle uchodźcami.


Żaden zamach w Europie nie został więc zorganizowany przez uchodźców. Wszyscy terroryści korzystali po prostu z internetu. Wszystkie postulaty zamknięcia granic i zablokowania przyjmowania uchodźców z powodu zagrożenia terrorystycznego, które tworzą są więc idiotyczne. Uchodźcy z Syrii uciekają zresztą przed ISIS więc absurdalne jest podejrzewanie ich o przynależność do tej organizacji. Jeśli ktoś może zginąć w samobójczym ataku w Syrii wstępuje do ISIS na terenie Syrii, a nie wędruje do Europy.


@page { margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 120% }

W przypadku Europy ISIS rekrutuje swoich bojowników spośród marginesu społecznego. Rekruci ISIS nie są więc w ogóle imigrantami a już tym bardziej nie uchodźcami.  


Niestety w Polsce dzisiaj istnieją tylko dwie partie, które potrafią spojrzeć na ten problem rzeczowo: Partia Razem i Nowoczesna. Cała reszta sceny politycznej pławi się kłamstwach i cynicznie eksploatuje lęki, które sama kreuje. 

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka