telok2 telok2
1482
BLOG

Kocham Panią Dominikę Ćosić – rozwaliła temat uchodźców

telok2 telok2 Polityka Obserwuj notkę 73

Pani Dominika jest naszą Koleżanką, która czasem coś publikuje w S24. Trzeba przyznać, że jak coś napisze to klękajcie narody.

Teraz może zamieszczę fotkę mojej Ukochanej, foto z Dziennika:)

Kocham Panią Dominikę Ćosić – rozwaliła temat uchodźców

Moje wyznania miłosne są oczywiście ważne dla mnie i trochę mniej dla Pani Dominiki, więc już to zostawię.

Skupmy się na doskonałym artykule Pani Dominiki, opublikowanym w „Dzienniku”.

Kilka cytatów:

„[…] Politycy z zachodniej Europy oskarżają wschód kontynentu, na czele z Polską i Węgrami o brak solidarności i brak pomocy w rozwiązaniu problemu z uchodźcami. Solidarność, owszem, jest ważna, ale nie w większym stopniu niż odpowiedzialność za swoje czyny. A to zachód Europy pomagał w Arabskiej Wiośnie i domagał się interwencji w Libii i Syrii. Nie mówiąc już o kolonialnej przeszłości.[…]”

„[…] To, co teraz proponuje Unia Europejska, czyli rozdzielanie uchodźców między wszystkie kraje unijne jest niesprawiedliwym i bardzo krótkowzrocznym rozwiązaniem. Po pierwsze, uchodźcy wojenni powinni trafiać głównie do krajów, dzięki którym ta wojna była możliwa. A co ma z tym wspólnego Polska, Słowacja,WęgryLitwa czy Chorwacja? Czy one były aktorami i beneficjentami wojen bliskowschodnich?

Po drugie, to rozwiązanie krótkowzroczne. Bo zastosowanie systemu kwot zachęci dodatkowo do szturmowania na Europę. A biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz wskaźniki demograficzne (potężny przyrost naturalny) za jedną falą będą kolejne. I Europa będzie znów rozdzielać uchodźców?[…]”

Jak widać, mamy w Polsce Kobiety mądre i piękne. Teraz chyba Państwo rozumiecie mój pean skierowany do Pani Dominiki. Ech, ta Pani Dominika, to dla mego serca muzyka:)

telok2
O mnie telok2

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka