0 obserwujących
4 notki
8749 odsłon
  393   0

Haaretz: Polski rząd udzielił wstępnej zgody na zwrot mienia żydowskiego

Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta

                          Najstarszy i jeden z najbardziej wpływowych dzienników w Izraelu wypowiedział się jasno:
Polscy ustawodawcy udzielają wstępnej zgody na zwrot mienia utraconego podczas Holokaustu . 


                          

Rządząca w kraju Partia Prawo i Sprawiedliwość przeciwstawia się skrajnie prawicowym próbom zablokowania państwa przed spełnieniem amerykańskiego wniosku o odszkodowanie dla osób, które przeżyły Holocaust, za mienie skonfiskowane podczas II wojny światowej. 

-czytamy


                           Chodzi oczywiście o wczorajsze odrzucenie wniosku skierowania projektu "STOP 447" ( projektu ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego) do drugiego czytania bez odsyłania go do dalszych prac w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Wniosek ten został  zgodnie odrzucony przez prawie wszystkie siły sejmowe, Wyjątkiem była tutaj partia "Konfederajca", która głosowala za przyjęciem wniosku (wstrzymał się jeden poseł).


Pomimo głosowania, PiS wcześniej ostro skrytykował ustawę, mówiąc, że jej inicjatorzy, związani z skrajnie prawicową, chcą podważyć partnerstwo Polski z USA... Projekt ustawy zostanie teraz przekazany komisji parlamentarnej, która nie ma terminu zakończenia prac.

         - kończy dziennikLubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale