Blog
"One can't prevent useful idiots from being idiots."
wawel
wawel tworzenie posągów myśli
117 obserwujących 462 notki 570067 odsłon
wawel, 31 sierpnia 2016 r.

Terrorystka Inka, granat Wałęsy i wojny hybrydowe

Rocznica podpisania porozumień sierpniowych czy rocznica przebudzenia narodu? Te dwie rzeczy, wbrew pozorom, nie są tym samym. Lewa ręka okupanta podpisała porozumienie z prawą, natolińczycy z puławianami. Opcja „tu spoczywałeś” (Peerelin) z opcją „tu spocznij” (Polin). Przezorni z przebiegłymi. Pod patrzącym z góry opatrznościowym okiem profesora Geremka i Jeffreya Sachsa.

Samej ludowej rewolucji sierpniowej nie można niczego ująć. To był wielki czas. W mrokach złudzeń i naiwnej nadziei – lecz wielki… Czas raczkowania Dobra i Świadomości w obrębie bezwzględnej perfidii. Frontowa szkoła życia i wstępna nauka „świętego słowa ojczyzna”.

 Zwycięstwem była ta świadomość, która się narodziła. Sama zaś finalizacja porozumień sierpniowych była już tylko hybrydowym zwycięstwem. Filmem w Technikolorze. Hollywoodzką produkcją z efektami specjalnymi. Stan wojenny był już na drugim końcu długopisu Wałęsy i Jurczyka. Paliwo było już w sierpniu 1980 rozdzielane na tanki grudnia 1981. Hybrydowy triumf…

Modny ostatnio termin: wojna hybrydowa. Rzecz sama istnieje jednak już od wielu lat, choć gdy rodziła się – nazwy jeszcze nie miała. Czasem pisze się, iż prekursorem był Stalin już w latach 20. Być może. Lecz Churchill i Roosevelt udoskonalili tę formę, ba, wynaleźli nawet… koalicje hybrydowe, niewidzialne. Churchill i Roosevelt dali carte blanche Stalinowi. Co to znaczy w przekładzie na ludzki język? Gdy Armia Czerwona wkroczyła na tereny II RP w 1944 r. (trzecia wojna polsko-rosyjska w XX w.) - znaczyło to wejście przez Anglię i USA w koalicję wojenną z Rosją, która rozpoczęła  n i e w y p o w i e d z i a n ą  wojnę z Polską, czyli było – de facto – także wypowiedzeniem Polsce wojny przez Anglię i USA. Wypowiedzeniem niewypowiedzianym, czyli… hybrydowym. Dokładnie w ten sam sposób, jak oddanie przez Wlk.Bryt. „sprawy” Palestyny pod jurysdykcję ONZ w 1947 r. Hybrydową była też niewypowiedziana wojna żydowskich organizacji „zbrojnych i terrorystycznych” [Wiki] przeciwko Palestynie. Organizacji, które 14 maja 1948 scentralizowały się i zjednoczyły przyjmując nazwę „niepodległe państwo Izrael”. I wtedy, w roku 1948, ponieważ wojny nie dało się już ukryć – nazwano ją „wojną domową” (agresor wpada do domu i ogłasza… wojnę domową : )  (w identycznym sensie straszy Polaków od kilku lat Wałęsa „wojną domową”).  Zakłamanie Wlk.Bryt. trwa także… w swej własnej sprawie: kilkuletnia wojna angielsko-żydowska (1944-47)  -  niechętnie wojną jest nazywana.

Wojny hybrydowe mają to do siebie, że lubią długo trwać, ciągnąć się latami, aż kolejne pokolenia najechanych autochtonów "zapominają", że żyją pod okupacją. Przywykają do niej. Siła przyzwyczajenia jest przemożna... Podczas II wojny jawnie istniały obozy pracy na rzecz potęgi Niemiec. Dzisiaj ich nie ma, lecz zamiast obozów pracy mamy... emigrację zarobkową i globalizację. I godzimy się na absurd wciskający nam do głów, że ojczyzna nie musi zapewnić swym obywatelom takiego poziomu życia, by nie musieli emigrować. Wystarczy jednak spojrzeć z innej strony, by dojrzeć, że "internacjonalna emigracja zarobkowa" i "globalizacja" to po prostu tarany umysłowej wojny hybrydowej.

Manifest PKWN zostaje „ogłoszony”, państwo Izrael (z namaszczeniem wolnomularskiego ONZ-u) zostaje „ustanowione”, WRON „ukonstytuowała się”, „porozumienia sierpniowe” zostają „zawarte”.

 

Za każdym razem, gdy jakieś państwo (naród) zostaje zaatakowane wojną hybrydową – agresor ogłasza, iż musi walczyć z… terroryzmem tego państwa, którego już minimum połowę zdążył anektować. Terroryści są to ci, którzy zostali na drugiej połowie państwa, tej jeszcze nie anektowanej i którzy bronią swej ojczyzny przed najeźdźcą. Terrorystami zostają mianowani z chwilą, gdy podejmują wojnę obronną przeciw niewypowiedzianej wojnie hybrydowej. Dlatego Bauman mówi, że walczył z… terrorystami (AK), dlatego Izrael i Rosja są w czołówce światowej walki z… terroryzmem. Dlatego Putin napadając na Ukrainę… walczy z terroryzmem. Dlatego, gdy Wałęsa przyszedł po raz pierwszy na zebranie Wolnych związków Zawodowych to wyskoczył z propozycją użycia… granatów. WZZ chciano ochrzcić mianem organizacji terrorystycznej. Dlatego WRONA musiała z Moskwy przylecieć telegrafem, by oczyścić Solidarność z terrorystów. Dlatego zaklęciem lat 1980-1989 było „tylko opozycja demokratyczna”. Tradycja Churchilla i kłamstwa założycielskiego powojennej Europy ustanowionej wieloma niewypowiedzianymi, hybrydowo-gabinetowymi błyskawicznymi wojnami, wzniesionej na gruzach patriotyzmów ochrzczonych mianem terroryzmów. Od 1943 r. patriotyzm… stał się „terroryzmem”. GRU i IRGUN narzuciły światu zmianę pojęć przy błogosławieństwie Braci oraz Londynu i Waszyngtonu.

Wyspiarskie ludziki zaatakowały – pośrednio – czerwonymi ludzikami Polskę, Węgry, Jugosławię, Rumunię a David Ben Gurion –uprawomocniony wycofaniem się Brytyjczyków z kilkuletniej bezskutecznej walki z syjonistycznym terroryzmem (Hagana, Irgun, Lechi oraz inne, spontaniczne bojówki) oraz zachęcony postępującymi sukcesami hybrydowej „międzymorskiej” blitzkrieg Stalina  zaatakował Palestynę beżowymi ludzikami.

Opublikowano: 31.08.2016 06:42.
Autor: wawel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ==========================
❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀
F I L O Z O F I AAGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE=======image ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @piko  Witaj Piko.  To już druga Twoja ukryta  notka z tekstem dr Ewy Kurek. Obydwa teksty...
  • @tenco  Bo tak odczytałem komentarz z 23:30.
  • @tenco  Witam Stefka Burczymuchę

Tematy w dziale