128 obserwujących
742 notki
807k odsłon
  551   0

Niech żyje kompletny KOMBRUD! - Tuwim, Brudziński i samochód goniący Izraelitę po schodach

                                        MOTTO:  

Gudłaje w drogich futrach, w jedwabnej bieliźnie

Wystrojone szajgece w eleganckich butach,

Chamy, bydło spasione na własnej ojczyźnie,

Którą codziennie w obcych kupczycie walutach!

[Julian Tuwim "Giełdziarze"]imageŚciganie i tropienie antysemityzmu (ksenofobii, nietolerancji etc.) absurdalne i nadgorliwe, w miejscach i sytuacjach gdzie go nie ma, wkraczające w obręb podstawowych, pierwotnych, prymarnych wolności obywatelskich takich jak wolność słowa, wolność wypowiedzi, wolność pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji - nie jest charakterystyczne dla dzisiejszego czasu. Podobne zainteresowania istniały w pewnych kręgach 80 lat temu. Znakomitą, satyryczną relację z tego osobliwego zajęcia pawkomorozowego przekazuje nam wybitny polski poeta Julian Tuwim w znanym tekście opisującym niewinne zdarzenie z udziałem Hilarego Pęcikowskiego jakie miało miejsce w Warszawie. W raporcie Policji wyglądało ono następująco: „RAPORT POLICJI

Szofer Hilary Pęcikowski skazany został na zapłacenie 10 zł
kary za nadmiernie szybką jazdę, podczas której ledwo nie przejechał człowieka
niewiadomego nazwiska.”

W dalszej części swej satyry opisuje Tuwim, jak przewrażliwienie i obsesja Żydów(„posłów żydowskich” wg wyrażenia Tuwima) rzutują na postrzeganie zwykłego, miejskiego zdarzenia ulicznego i do jakich żądań i czynów pchają ich uwarunkowania ich psychiki. Posłuchajmy więc, jak Julian Tuwim kpi i drwi ze zwalczających antysemityzm i widzących go wszędzie:

 

„Klub posłów żydowskich w sejmie złożył na ręce p. Marszałka
następującą interpelację:
Wczoraj o godzinie 12 w południe ulicą Nowy Świat przechodził najspokojniej jakiś człowiek, który według informacji świadków miał rysy twarzy semickie, a zatem jak przypuszczać należy, Żyd. W pewnej chwili, kiedy chciał przejść na drugą stronę wyżej wymienionej ulicy, zauważył pędzące auto, wszedł więc do bramy, aby przeczekać aż auto przejedzie. Kiedy spostrzegł to szofer prowadzący samochód, niejaki Hilary Pęcikowski, wjechał on do tej bramy i zaczął gonić Izraelitę. Ten wbiegł na schody, lecz samochód dopędził go na drugim piętrze, opryskał błotem, obrzucił obelgami i znęcał się na nim przez pół godziny.
Widząc w tym fakcie jawne pogwałcenie praw, przyznanych traktatem wersalskim mniejszościom narodowym w Polsce, niżej podpisani zapytują pp. Ministrów Spraw Węwnętrznych , Sprawiedliwości, Skarbu, Spraw Wojskowych, Komunikacji, Handlu i Przemysłu oraz Zdrowia, czy wiadomy im jest wypadek powyższy i co zamierzają uczynić, aby na przyszłość samochody nie goniły ludzi po schodach.”

 image

image


Czy nam ten prześmiewczy tekst Tuwima coś przypomina? Nie tylko przypomina, ale wręcz jest prawie że pierwowzorem. Otóż 17 lutego minister Joachim Brudziński zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie powołania specjalnego ciała (w języku popularnym mówi się: „dał ciała”). Nazwa tego ciała brzmi tak: Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstw Inspirowanych Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość (MZdSPPFiIUToPINntRNERWazwnB).

 

Ale idźmy tropem dalszych podobieństw drwiny Tuwima i realności Brudzińskiego. W skład Zespołu Brudzińskiego mają wejść
przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw
Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży
Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratura Krajowego, czyli
reprezentanci  czterech ministerstw. 
I I tu dostrzegamy, że ktoś chce nas, Polaków oszukać, zrobić w konia! W przedwojennej wersji żydowskiego apelu „wzięcia się za antysemityzm” mamy zaangażowane 7 ministerstw, dzisiaj Pan Brudziński proponuje nam tylko 4 ministerstwa! To skandal! Pytamy się ministra (nie wiemy, czy też będącego posłem żydowskim, jak tamci sprzed wojny, z satyry Tuwima), gdzie są przedstawiciele Ministerstwa Handlu i Przemysłu? Gdzie przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, Obrony Narodowej, Komunikacji?? Pytamy na koniec, Dlaczego nie ma Ministerstwa Zdrowia w Kombrudzie?! Nie zgadzamy się na niepełny KOMBRUD!! KOMBRUD musi być kompletny!
Młodzież zawsze z kompletnym KOMBRUDEM!!! Niech żyje kompletny KOMBRUD!!!

[KOMBRUD to Komisja Brudzińskiego, skrótowa nazwa rozbudowanej nazwy Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstw Inspirowanych Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość (MZdSPPFiIUToPINntRNERWazwnB)] 

 image

Nieoficjalnymi kanałami przychodzą wieści, iż wreszcie  mają stanąć w polu zainteresowania Kombrudów ze względu na potencjalne podżeganie do nienawiści dwa druki wyznaniowe: Koran i Talmud oraz koncern Agora a także dość szerokie środowiska związane z tymi kontrowersyjnymi zjawiskami polskiej przestrzeni publicznej. Obecność ksenofobii i rasizmu w Talmudzie poświadczyli tacy autorzy jak: Dmowski, Koneczny, Trzeciak, Atzmon, Szahak i wielu innych. Koraniczną ksenofobię i rasizm opisywały setki autorów (czasem używali oni terminu „faszyzm”). Oczywiście, lista na tym się nie kończy, gdyż – jak ćwierkają w Warszawie ptaszki - następne w kolejności na celowniku Komisji Brudzińskiego mają się znaleźć Ośrodki Kultury Islamskiej, Muzeum Źydów Polskich, krąg Chabad Lubawicz, który wg niezależnych badaczy kultur parareligijnych podlegać mógłby pod propagowanie rasizmu (vide: pisma Rabina Schneersona). Podziwiamy odwagę Joachima Brudzińskiego. Czy dzielny Joachim posunie się konsekwentnie aż do delegalizacji islamu i judaizmu jako ideologii wysoce szowinistycznych? Zobaczymy. On wie o tym, że gdyby zatrzymał się w połowie drogi – ośmieszyłby się na wieki. Narazić się może wielu wpływowym kręgom, rozdającym w Polsce karty, ale widzimy w jego oczach zapał i niezłomność, które dobrze rokują dla wolności Polski od wszelkich obcych kulturowo i szkodliwych psychologicznie dla kultury chrześcijańskiej prądów. Jego zapał dla sprawy narodowej mówi nam o tym, że się nie ugnie.  

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale