9 obserwujących
794 notki
189k odsłon
327 odsłon

Życie przerasta kabaret

Wykop Skomentuj4

Ilhan Omar poddaje pod głosowanie w Kongresie rezolucję potępiającą rasizm, białych mężczyzn i żydówdonosi portal Babylon Bee.

Polscy czytelnicy pewnie nie rozumieją dowcipu. Ilhan Omar jest murzyńską kongresmenką z Minnesoty, urodzona w Somalii. Babylon Bee jest portalem satyrycznym – i cytowany artykuł ma stanowić dowcip. Niestety – nie tak do końca śmieszny, bo Ilhan Omar faktycznie jest czołową bojowniczką z „rasizmem” – co dzisiaj w języku lewicy oznacza: jest rasistką walczącą z białymi i żydami. Dlatego doniesienie, choć ma śmieszyć, jest w rzeczywistości najzupełniej prawdopodobne: pewnie się doczekamy czasu, gdy Ilhan Omar spróbuje w Kongresie taką rezolucję przepchać.

Dlatego niektórzy mówią, iż w dzisiejszych czasach Babylon Bee lepiej opisuje rzeczywistość niż „poważna” prasa. A rzeczywistość zaczyna powoli wyglądać jak koszmarny sen pijanego idioty.

No bo gdybyśmy Państwu powiedzieli, że – na przykład:

Gazeta wydawana przez żydowskich lewaków publikuje teksty murzyńskiej kongresmenki popieranej przez Ku-Klux-Klan i amerykańskich neonazistów, znanej z nawoływań do walki z żydami

to pomyślelibyście Państwo, że to jest doniesienie na serio – czy dla jaj?

Otóż jest na serio. New York Times najzupełniej poważnie użycza łamów Ilhan Omar, kongresmence popieranej przez Ku-Klux-Klan oraz neonazioli.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka