6 obserwujących
92 notki
107k odsłon
  824   6

Dymisja Rady Medycznej ds. COVID-19? Natychmiast!

Od jakiegoś czasu w mediach głośno się mówi i pisze, że Polacy nie chcą się szczepić. Jak rząd zamierza przekonać nieprzekonanych do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Jeśli człowiek idzie po receptę i po poradę, to prawidłowa reakcja lekarza powinna być taka: pani droga, albo szanowny panie, czy pan, pani już się zaszczepił? Jeśli nie, to bardzo proszę podać rączkę, tu szczepimy - stwierdził gość programu "Newsroom WP" prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19. Zdaniem eksperta, jeśli pacjent odmawia szczepienia, lekarz powinien go do tego przekonać. Jeśli to się nie uda, do dokumentacji medycznej powinien trafić wpis, że pacjent odmawia szczepienia." [1]

"Nie mam żadnych genialnych pomysłów, jak rozwiązać ten problem. Potrzebne są: reklamy, naciski i benefity (…). Racjonalnie trzeba dyskutować z osobami, które są nieprzekonane, wątpią - mówił w programie "Newsroom WP" prof. Krzysztof Simon. Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odniósł się także do "fake-newsa", który sugerował zmianę genomu po przyjęciu szczepionki mRNA. - To jest tak śmieszne, że aż głupie. Czy ludzie jak jedzą parówki i kotlety, to nagle stają się bawołem albo baranem? Trzeba być kompletnym pajacem, żeby takie rzeczy mówić - ocenił Simon." [2]

Adaniem prof. Włodzimierza Guta: "Uważam, że należy stworzyć taki system, w którym każdy ponosi odpowiedzialność za siebie. I to jest najprostsza metoda – jeśli wybierasz określony styl życia, to ponosisz tego pełne konsekwencje. Czy to oznacza, że niezaszczepiony ma płacić za leczenie, gdy zachoruje na COVID-19? Nie, nie! Broń Boże! Tylko niech wypłaci odszkodowania tym, których zarazi! Chory ma zagwarantowaną usługę medyczną wynikająca z ubezpieczenia. Nikt nie będzie wydzielał jakiejś choroby z pakietu bezpłatnego ubezpieczenia tylko dlatego, że jakaś tam grupa, za przeproszeniem, plecie głupoty i nie zamierza się szczepić".

Te wypowiedzi zbiegły się w czasie z pojawieniem się w prorządowej wpolityce.pl artykułu pióra Doroty Łosiewicz pod wielce znamiennym tytułem: "Nieprzemyślane wypowiedzi zniechęcają do szczepień. A kiedy pojawią się kary za nietrafione pomysły?"

Trzeba zgodzić z tym, że "Z tego powodu pomysł profesora Guta o tyle nie ma więc racji bytu, że osoba w pełni zaszczepiona wciąż może także przenosić wirusa, więc mogłaby podlegać karze w koncepcji pana profesora. I nie jest to teoria spiskowa, a wiedza której dostarcza życie oraz badania naukowców oraz nowe mutacje. Naukowcy powinni być ostrożniejsi w zgłaszaniu swoich pomysłów i zaleceń, bowiem zamiast do szczepień zachęcać tylko niepotrzebnie denerwują ludzi. Może rząd powinien pomyśleć nad karami dla naukowców za głupie wypowiedzi. Może to skłoniłoby niektórych do namysłu."

Tego typu nieprzemyślane a wręcz głupie wypowiedzi kilku profesorów, w tym głównego doradca premiera oraz członka Rady Medycznej są bardzo szkodliwe.

Jednakże problem jest znacznie poważniejszy. Lekarz jest zawodem zaufaniem publicznego. Dlatego też, lekarz, ktory nie ma zaufania nie powinien - a wręcz nie ma prawa leczyć pacjenta.

Z tych wypowiedzi jasno wynika, że Rada Medyczna - wobec braku zaufania w spoleczeństwie - wyczerpała zdolność do pełnienia swoich funkcji i powinna podać się do dymisji. Pomijam tu szydzenie ze społeczeństwa ze strony tych ludzi.

Apeluję do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Nie idźcie dalej tą drogą. To nie Rada Medyczna jest mądra a cały Naród (precyzyjnie - jego połowa) jest głupi. To już przerabialiśmy. Ta droga prowadzi w przepaaść! To se ne vrati!

To szydzenie ze Społeczeństwa i pogarda dla Niego pokazuje, że ci ludzie z Rady Medycznej są kompletnie oderwani od rzeczywistości. Nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć skąd pojawiają się wątpliwości. I przede wszystkim - jakie są to wątpliwości.

Panie Premierze, jest Pan w poważnym błędzie, że społeczeństwu chodzi o głupoty. Ja - w odróżnieniu od Pana - przeżyłem tą prawdziwą Zarazę w 1963 r., która miała miejsce we Wrocławiu. Zarazę, o której zresztą Pan wspomina. Nie jestem też antyszczepionkowcem, jak określacie wszystkich tych ludzi, którzy mają wątpliwości. Chcę tylko, aby istniejące wątpliwości zostały nam wyjaśnione, aby nie robiono z nas ciemnych przygłupów. 

Poniżej kilka wątpliwości:

1. Prof. Luc Montagnier, wybitny wirusolog i laureat Nagrody Nobla [5]

Prof. Luc Montagnier, francuski wirusolog i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny z 2008 roku, za odkrycie ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV), niedawno ujawnił niebezpieczeństwa związane ze szczepionkami COVID-19. Montagnier omówił tę kwestię w wywiadzie udzielonym Pierre’owi Barnériasowi z Hold-Up Media na początku tego miesiąca, który został przetłumaczony z francuskiego na angielski wyłącznie dla RAIR Foundation USA .

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale