0 obserwujących
115 notek
84k odsłony
162 odsłony

Przed nami czas trudnej pracy dla Polski

Wykop Skomentuj6

Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła, że na mocy decyzji podjętej przez Polaków przy urnach wyborczych Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zwyciężyło w minionych wyborach parlamentarnych. Osiągnęliśmy wynik o około 15 proc. lepszy niż Platforma Obywatelska, współrządząca dotąd przy wsparciu PSL, które ledwo przekroczyło próg wyborczy. Tym samym kończy się okres intensywnych kampanii wyborczych, a rozpoczyna czas trudnej, merytorycznej pracy dla Polski.

Podkreślmy, że udało nam się osiągnąć cel, który postawiliśmy sobie jeszcze u zarania istnienia Prawa i Sprawiedliwości. Po wielu latach działalności zwyciężyliśmy z taką przewagą, że będziemy mogli rządzić samodzielnie, nie wchodząc w jakiekolwiek koalicje. Było to dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli w pełni zrealizować przedstawiony Polakom program, przeprowadzając nasze projekty ustaw przez parlament. Koalicja wymagałaby kompromisów, co poskutkowałoby koniecznością zrezygnowania z części naszych postulatów.

Warto przypomnieć, że jesteśmy pierwszą partią polityczną od 1989 r., której udało się osiągnąć taki rezultat. Zdajemy sobie sprawę, iż w związku z tym ciąży na nas ogromna odpowiedzialność.

Pamiętajmy, że sukces osiągnięty w wyborach parlamentarnych poprzedzony został zwycięstwem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Bronisław Komorowski przegrał, mimo że stała za nim potężna machina propagandowa największych mediów oraz wsparcie establishmentu. To właśnie wówczas wielu Polaków uwierzyło, że wbrew wszystkiemu możliwe jest zwycięstwo obozu dobrej zmiany.

Ta wiara zmotywowała do ciężkiej pracy nie tylko naszych działaczy, radnych, parlamentarzystów czy kandydatów do Sejmu i Senatu, ale przede wszystkim ogromną rzeszę sympatyków. W tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować za każdą formę pomocy w kampanii wyborczej. Dziękuję za przekonywanie znajomych do oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość, jak również za wolny czas poświęcony na kolportaż naszych materiałów wyborczych. Bez ogromnego zaangażowania tak wielkiej grupy ludzi to zwycięstwo nie byłoby możliwe.

W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom okręgu płocko-ciechanowskiego, którzy oddali głos na kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości. Przede wszystkim dziękuję tym, którzy zdecydowali się poprzeć moją kandydaturę. Otrzymałem 31 106 głosów, co stanowi najlepszy wynik spośród wszystkich posłów wybranych w naszym okręgu. Obiecuję, że nie zawiodę Państwa zaufania.

Ciesząc się z tak wspaniałego zwycięstwa, nie możemy zapomnieć o tych, którzy odeszli. Prezes Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego w Warszawie przypomniał, że bez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie byłoby ani Prawa i Sprawiedliwości, ani zjednoczonej prawicy. Pamiętajmy, że gdyby nie śp. Prezydent, głową państwa nie byłby dzisiaj Andrzej Duda, zaś obóz patriotyczny nie uzyskałby większości bezwzględnej w obu izbach parlamentu.

Ten niezwykły sukces jest efektem pracy bardzo wielu ludzi, zaangażowanych w działalność po prawej stronie sceny politycznej w ciągu aminionych 25 lat. Bez nich nie byłoby nas tutaj, gdzie jesteśmy teraz.

Dziesięć lat temu na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej został wybrany prof. Lech Kaczyński. Będąc u władzy musimy zrobić wszystko, aby zrealizować jego testament.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale