12 obserwujących
81 notek
106k odsłon
  283   0

Nie jesteśmy sami - głosy czytelników "Die Welt". Niemcy przeciw emigracji.

W internetowym wydaniu niemieckiej gazety „Die Welt” ukazał się artykuł „Napływ migrantów z Białorusi - Polska zapowiada budowę płotu granicznego”. „Die Welt” znana jest z antypolskich tekstów swego korespondenta z Warszawy, niejakiego Philippa Fritza. Nie będziemy przytaczać tutaj treści artykułu, tym razem pokażemy reakcję czytelników na wiadomość o budowie płotu na naszej granicy. „Die Welt” jest jedną z nielicznych już gazet, która dopuszcza jeszcze komentowanie pod artykułami, większość portali zlikwidowała tę funkcję.

Często wmawia nam się, że zachodnia Europa potępia nasza ksenofobię. Zobaczmy więc, jaki jest vox populi”. Germańskiego „populi”. Nie dokonywałem żadnej cenzury, żadnego wyboru, przytaczam komentarze (z pierwszej strony) jak leci:

Gabriele S.

2 godziny temu

Dziękuję Ci, Polsko!


Stephanie K.

4 godziny temu

Należy pomyśleć o skutkach, jakie stwierdzenie "damy radę!" wywarło na Europę. Nigdy wcześniej nie było tak wielu ogrodzeń lub planów budowy ogrodzeń na granicach państwowych????????????????????


Dzięcioł

4 godziny temu

Cóż, teraz dzięki dekadenckiej polityce migracyjnej Niemiec nasze kraje sąsiednie muszą radzić sobie z nieatrakcyjnymi obrazami i wysłuchiwać krytyki ze strony genderyzujących niemieckich dobroczyńców. Mogę tylko powiedzieć DZIĘKUJĘ wszystkim krajom europejskim, które próbują poradzić sobie z masowym zalewem Europy. Gdyby DE w końcu zlikwidowała swoje czynniki przyciągające, byłoby łatwiej także naszym sąsiadom.


Lutz R.

5 godzin temu

Mniej więcej raz w miesiącu mam w skrzynce na listy oferty na polskie ogrodzenia z kutego żelaza malowanego proszkowo, nie wiem czy nasza Kanclerz też takie dostaje?


Geronimo

6 godzin temu

Kiedy już tam są, nie można się ich pozbyć - i trzeba cierpieć!


Michael J.

14 godzin temu

Miejmy nadzieję, że ogrodzenie będzie dobrze bronione


Patryk K.

14 godzin temu

Żadne ogrodzenie nie jest nielegalne


Annette H.

14 godzin temu

W takim razie Polska zostanie zapewne wkrótce ponownie surowo zbesztana. Czy w UE jest choć jeden kraj, który nadal popiera swobodne wwożenie zupełnie nieznanych osób o częściowo wymyślonej tożsamości? Wykluczam rodziny, które teraz uciekają przed talibami! Niemcy znowu robią swoje "humanitarne" rzeczy i całkowicie izolują się od swoich partnerów z UE. Czy nikt tego nie zauważa? Po raz kolejny obieramy szczególną drogę, która jest wręcz przerażająca. Wydaje mi się, że pod rządami Merkel wspólnota utrzymuje się tylko dzięki wpłatom pieniędzy z Niemiec. Tragedia. Jej spuścizną będzie rozpad UE.


Mike L.

15 godzin temu

Brawo Polska. Nie dość, że wkrótce będziemy importować energię elektryczną z waszych elektrowni węglowych, to jeszcze budujecie dla nas ogrodzenia. Świetnie, w takim razie niemieccy moraliści mogą spać spokojnie.


Nie byłem

15 godzin temu

Przykład bezpieczeństwa granic, który powinien stać się precedensem w UE.


Ralph S.

16 godzin temu

Cóż... Merkel... oni nadal nie zdają sobie sprawy z burzy, jaką rozpętała nasza heroiczna polityka imigracyjna. To się jeszcze bardziej pogorszy. Masy ludzi ruszają powoli. Ale stabilnie.

Dla Europy nadchodzą złe czasy.


Elsa W.

15 godzin temu

Nie chodzi tylko o "heroiczną politykę imigracyjną", ale o proporcjonalnie hojne wsparcie finansowe, które zapewnia niekontrolowaną imigrację = efekt przyciągania!


Pierre N.

16 godzin temu

Gdzie mogę złożyć wniosek o zatrudnienie przy budowie ogrodzenia?


Ingrid N.

16 godzin temu

Dziękuję Ci Polsko.


Sandra C.

16 godzin temu

Kiedy autokraci tacy jak Łukaszenko i Erdogan narzekają na środki bezpieczeństwa na granicach w Polsce i Grecji, wydaje się, że wreszcie jesteśmy na dobrej drodze.


Frank M.

16 godzin temu

Złamany świat, teraz polityka Merkel dotycząca uchodźców wybucha nam w twarz.

Będzie jeszcze gorzej!


Benjamin K.

16 godzin temu

Do tego właśnie dojdzie, że "azylanci" sprowokują konflikt zbrojny między sąsiadami!

Należy natychmiast położyć kres zachętom do przyjazdu do DE.


Król Kokoloris

16 godzin temu

Tak właśnie działa ochrona granic!

Tak trzymać!


Heinz-Gerd

16 godzin temu

Niemcy są odpowiedzialne za te niekontrolowane ruchy migracyjne wielu milionów ludzi. Nasza bezprecedensowa arogancja w zakresie świadczeń społecznych dla całego świata sprawi, że cała Europa znajdzie się w największym kłopocie.


Christina L.

16 godzin temu

Nie może być. Nasza święta Merkel powiedziała, że granice nie powinny być chronione.


Mike L.

15 godzin temu

Dobrze, że ta pozornie święta już niedługo odejdzie :-)


Andreas E.

17 godzin temu

Na szczęście mamy też Polaków i Węgrów na granicy zewnętrznej!


Elis D

17 godzin temu

Polski król Jan Sobieski już w 1683 roku uratował Wiedeń (a tym samym prawdopodobnie Europę Zachodnią) przed Turkami. Tu wyemancypowane kobiety powinny być wdzięczne, bo bez niego pewnie nie byłoby oświecenia i równouprawnienia kobiet, tylko chusty....

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale