Blog
zapiski pięćdziesięciolatka
jacek syn alfreda
jacek syn alfreda z wykształcenia polonista
0 obserwujących 53 notki 75259 odsłon
jacek syn alfreda, 3 grudnia 2015 r.

Biernat, Tuleja, Rzepiński do dymisji. Natychmiast.

Trzech wymienionych w tytule sędziów wespół z PO brało udział w konstruowaniu czerwcowej ustawy, zmieniajacej zasady wyboru sędziów do Trybunału Konstytucyjnego.

I cóż takiego wypichcilo nam tych trzech orłów Temidy? Ano bubla, którego dzisiaj w swej najistotniejszej części odrzucili inni ich koledzy z Trybunału. Pytam więc, jakie prawo ma trzech rzeczonych muszkieterów do  do zasiadania wTrybunale? Jakie jest ich pojęcie o prawie, jeśli przygotowali taki badziew?

Ale to tylko jeden aspekt tej sprawy. Jak bowiem inaczej niż negatywnie ocenić ich zaangażowanie w bezprawne (to już wiemy po dzisiejszym wyroku) wpychanie do Trybunału dwóch sędziów z nadania PO na „zaś”? Jakie etyczne kwalifikacje mają ci panowie do dalszego sprawowania swych funkcji? Pomijam już fakt, że Rzepiński startował do parlamentu z list PO i rozgadywał w mediach, że ma poglądy zbliżone do Platformy, mniejsza nawet o to, że jeszcze przed dzisiejszym wydaniem wyroku jednoznacznie sugerował, po czyjej stronie stoi. Ale sam fakt, że on i jego kamraci brali udział w gangsterskim, partyjniackim procederze zabezpieczania peowcom dogodnego dla nich składu personalnago Trybunału, tylko ten jeden fakt, powoduje w mojej opinii całkowitą dyskwalifikację tych trzech sędziów. Bezstronność? Kpina! Apolityczność? Kiepski żart! Uczciwość? Zero.

Ci goście wywołali obecny kryzys konstytucyjny i całą awanturę. I co, mają sobie teraz dalej sobie urzędować, jakby nigdy nic? Nie. Muszą odejść.

A kto w ich miejsce? No jak to kto? Przecież wczoraj PAD zaprzysiągł czterech nowych sędziów, jest w kim wybierać...

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

skromny kapitalista z ludzką twarzą

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • no to niech jeszcze przywroca ul. Dzierzynskiego i Nowotki.
  • @Ada.zxy  Probowalem. Nawet udalo mi sie przekonac zone, zeby wziac tego psa. Ale nie zdolalem...
  • @Harcownik  Artur umarl wlasnie przez to cos w glowie. Jak opowiadal, byl stale agresywny w...

Tematy w dziale