0 obserwujących
67 notek
92k odsłony
464 odsłony

Biernat, Tuleja, Rzepiński do dymisji. Natychmiast.

Wykop Skomentuj

Trzech wymienionych w tytule sędziów wespół z PO brało udział w konstruowaniu czerwcowej ustawy, zmieniajacej zasady wyboru sędziów do Trybunału Konstytucyjnego.

I cóż takiego wypichcilo nam tych trzech orłów Temidy? Ano bubla, którego dzisiaj w swej najistotniejszej części odrzucili inni ich koledzy z Trybunału. Pytam więc, jakie prawo ma trzech rzeczonych muszkieterów do  do zasiadania wTrybunale? Jakie jest ich pojęcie o prawie, jeśli przygotowali taki badziew?

Ale to tylko jeden aspekt tej sprawy. Jak bowiem inaczej niż negatywnie ocenić ich zaangażowanie w bezprawne (to już wiemy po dzisiejszym wyroku) wpychanie do Trybunału dwóch sędziów z nadania PO na „zaś”? Jakie etyczne kwalifikacje mają ci panowie do dalszego sprawowania swych funkcji? Pomijam już fakt, że Rzepiński startował do parlamentu z list PO i rozgadywał w mediach, że ma poglądy zbliżone do Platformy, mniejsza nawet o to, że jeszcze przed dzisiejszym wydaniem wyroku jednoznacznie sugerował, po czyjej stronie stoi. Ale sam fakt, że on i jego kamraci brali udział w gangsterskim, partyjniackim procederze zabezpieczania peowcom dogodnego dla nich składu personalnago Trybunału, tylko ten jeden fakt, powoduje w mojej opinii całkowitą dyskwalifikację tych trzech sędziów. Bezstronność? Kpina! Apolityczność? Kiepski żart! Uczciwość? Zero.

Ci goście wywołali obecny kryzys konstytucyjny i całą awanturę. I co, mają sobie teraz dalej sobie urzędować, jakby nigdy nic? Nie. Muszą odejść.

A kto w ich miejsce? No jak to kto? Przecież wczoraj PAD zaprzysiągł czterech nowych sędziów, jest w kim wybierać...

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale