0 obserwujących
67 notek
92k odsłony
622 odsłony

Mariusz Kamiński został w „Die Zeit” oskarżony o defraudację

Wykop Skomentuj12

Niejaki red. Kokot z Gazety Wyborczej zamieścił w niemieckiej „Die Zeit” artykuł o tym, jak Polska pod  rządami Zjednoczonej Prawicy zmienia się w państwo, co tu dużo gadać, prawie faszystowskie. Jest to pierwszy z cyklu artykułów, bo swój akces do tego przedsięwzięcia zameldowali także Paweł Wroński oraz Roman Imielski. Ale do rzeczy. Zaciekawiony, przeczytałem sobie ten artykuł w oryginale. Zawiera on oczywiście masę przeinaczeń, niedomówień i nadinterpretacji, ale prawdziwy „Hammer”, jak mówią Niemcy, przychodzi pod koniec artykułu. Stoi tam mianowicie jak byk:

„Viele warnen, dass dies der Anfang vom Ende der Judikative sein könnte. Vor allem, weil der Präsident vor Kurzem den wegen Unterschlagung verurteilten neuen Geheimdienstkoordinator Mariusz Kamiński begnadigt hat”

Tłumaczę:

„Wielu ostrzega, że może być to początek końca sądownictwa. Przede wszystkim dlatego, że Prezydent niedawno ułaskawił skazanego za d e f r a u d a c j ę  nowego koordynatora służb Mariusza Kamińskiego”

Wyraz „Unterschlagung” to właśnie „defraudacja”, „sprzeniewierzenie”. Wynika z tego, że M. Kamiński został szefem służb, mimo że był łapówkarzem czy tam innego rodzaju złodziejem mienia państwowego. No i mamy kilka pytań:

- czy Kokot rzeczywiście napisał o Kamińskim, że był skazany za machlojki finansowe?
- czy to tylko błąd głupiutkiej tłumaczki?
- a jeśli to błąd, to dlaczego nikt go nie dostrzegł i nie poprawił?
- a może jednak był dostrzeżony, ale wobec braku protestów postanowiono go nie poprawiać?

Na miejscu Mariusza Kamińskiego nie zostawiłbym tak tej sprawy. Zażądałbym sprostowania, przeprosin, odszczekania i finansowej kary na cele charytatywne.

Niech się oszczercy tłumaczą.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale