0 obserwujących
67 notek
92k odsłony
386 odsłon

Pisowska masakra piłą audytową

Wykop Skomentuj4

Wystarczyło spojrzeć wczoraj na miny Ewy Kopacz i Grzegorza Schetyny, by uświadomić sobie, jak silnym ciosem dlaPO były wczorajsze wystąpienia ministrów rządu Beaty Szydło. Spełnił się chyba najgorszy koszmar senny poprzedniej ekipy, brudy zostały wyciągnięte na wierzch i podane szerokiej publice do oglądania i powąchania. Niby większość tego wszystkiego była już znana przedtem, przecież to właśnie za te patologie wyborcy odesłali PO i PSL do opozycji, ale rządzący dołożyli kilka nieznanych do tej pory faktów i efekt całościowy był porażający. Prywata, chciwość, marnotrawienie publicznego grosza na na skalę nieznaną w cywilizowanych krajach, notoryczne niedbalstwo, napuszczanie służb specjalnych na własne społeczeństwo, w tym opozycyjnych dziennikarzy i nawet blogerów, patologiczne sądownictwo i zamiatanie afer pod dywan, o wiernopoddańczej polityce zagranicznej już nie wspominając – wszystko to stanowi obraz nędzy i rozpaczy i daje mocną podstawę do przypuszczenia, że słupki sondażowe PO z i tak dychawicznych 15 procent spadną wkrótce poniżej dychy, by niedługo oscylować w okolicy pięcioprocentowego progu wyborczego,tak jak u byłych koalicjantów z PSL.

Odpowiedź byłych włodarzy jest wielce symptomatyczna; pseudoaudyt, demagogia, granie na emocjach, nieprawda – PO, oszołomiona jak bokser po ciężkim ciosie, próbuje bronić się przez ostatecznym nokautem, nic dziwnego że linia obrony to w sumie taki nieporadny bełkot.

I teraz dochodzimy do kwestii dla mnie kluczowej – czy PiS wyprowadzi ten jeden, lub serię ciosów posyłających PO ostatecznie na deski? Bo na podstawie zgromadzonego materiału PiS mogłoby zasypać prokuraturę wnioskami o postawienie wielu peowców przed sądem i w krótkim czasie z PO nie pozostałby kamień na kamieniu. Kierując się tylko pobudkami natury etycznej, PiS oczywiście powino to zrobić. Ale polityka nie kieruje się niestety tylko etyką.

Myślę, że ważniejsze jest to, co nie zostało wypowiedziane podczas „audytowej” sesji sejmu – „posłuchajcie, drodzy koledzy z PO, jest na was tyle tego, że co drugi z was może wkrótce przejść na państwowy wikt w jakimś przytulnym ośrodku z okratowanymi oknami, bo wasze niedbalstwo i pewność siebie sprawiły, że nawet nie chciało wam się solidnie pozamiatać po sobie. I w zasadzie powinniśmy was tam powysyłać. Ale tak się składa, że przydała by się nam większość konstytucyjna. Wy już sami wiecie, co powinniście teraz zrobić...”

 

Polityka to niestety nie jest zabawa dla pięknoduchów, nad czym można ubolewać, ale z czym realiści pownni się pogodzić. Bardzo ciekawa będzie teraz obserwowanie tego, co będzie się działo w Platformie Obywatelskiej...

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale